RU

Последние новости

23:00АПЛ. "Тоттенхэм" - "Арсенал" 2:3   0 22:55Серия А. "Интер" - "Торино" 2:0   0 22:50Самвел Бабаян: "Юмшоқ қилиб айтганда, биз бугун кўрсатган ўйин даражасидан ҳафсалам пир бўлди"  4 22:46Александр Хомяков: "Бу жуда катта ютуқ ва байрам"  10 22:30АПЛ. "Ман Сити" меҳмонда "Ноттингем Форест"дан устун келди. "Арсенал" билан орадаги фарқ бир очко, аммо манчестерликлар битта кам ўйин ўтказишган  2 22:23Вадим Абрамов: "Динамо" қачон ўз майдонида ўйнайди? Ўзим ҳам шуни кутяпман. Бизда ҳатто шуғулланиш учун майдон йўқ"  3 22:17Жасур Жалолиддинов: "Гол ўтказмаётганимизга сабаб бутун жамоанинг меҳнаткашлиги"  2 22:11Рўзиқул Бердиев: "Кубок ўйинлари давомида йигитларда кучли иштиёқ сезмадим"  19 22:02Сервер Жепаров: "Олимпик" лойиҳасига қўйилган вазифани уддалаш учун бир қадам қолди"  2 21:36Февзи Давлетов: "Жамоада рақобат бўлиши керак"  1 21:25"Барселона" ва "Бавария" шов-шувли алмашинувни амалга ошириши мумкин  7 21:00Туркия Суперлигаси. "Ризеспор" ўз майдонида "Анкарагюжю"ни қабул қилмоқда, Алиқулов илк дақиқалардан ўйнамоқда (онлайн ҳисоб)  3 20:50"Барселона" молиявий фэйр плей билан боғлиқ муаммо бўлган тақдирда кимни қурбон қилишини танлаб олди  5 20:03Туркия Суперлигаси. "Кайсериспор" Шукуров тўлиқ ўйнаган баҳсда меҳмонда ғалабага эришди  3 20:02АПЛ. "Тоттенхэм" ва "Арсенал" ўртасидаги Лондон дербисида 5та гол урилди  14

Чемпионат Азии U-23. Узбекистан уверенно переигрывает ОАЭ и выходит в полуфинал Новости

Чемпионат Азии U-23. Узбекистан уверенно переигрывает ОАЭ и выходит в полуфинал

Завершилась четвертьфинальная игра Чемпионата Азии U-23, где сойдутся олимпийские сборные ОАЭ и Узбекистана.

На 13-минуте довольно в простой ситуации соперник сумел забить гол. После классной передачи Мажида Иброхим Салима нападающий Зайид Абдулла Аль Амири вышел на ударную позицию и пробил в дальний нижний угол.

Спустя две минуты Ойбек Бозоров отдал пас Илхому Алижонову и тот сравнял счет в матче - 1:1.

После просмотра арбитр назначил пенальти в ворота сборной ОАЭ.

К точке уже как обычно подошёл капитан команды Ислом Кобилов и уверенно реализовал возможность - 1:2 (!)

На 40-минуте после перепаса защитников и полузащитников в центр, ближе к левому флангу, Ойбек Бозоров получил мяч и долго не задумываясь нанес пушечный удар. Кипер соперника только наблюдал полёт мяча - 1:3.

Хороший момент был у Хожиакбара Алижонова. Защитник получил пас от Ганиева, обработал и пробил в дальний угол. Однако, мяч попал в штангу и не захотел в очередной раз влететь в ворота соперника.

Очередной момент у ворот сборной ОАЭ завершился-таки голом.

Жасур Яхшибоев ворвался в штрафную площадь, одним касанием обработал мяч и пробил в ближний угол ворот - 1:4.

В добавленное время вышедший на замену Нурилло Тухтасинов тоже записал свое имя на табло и установил окончательный счет в матче - 1:5.

Таким образом, сборная Узбекистана выходит в полуфинал, где встретится со сборной Саудовской Аравии.