01:41Паоло Мальдини: "Роналду – топ ўйинчи ва кучли шахсият, аммо мен Мессини афзал кўраман"  8 01:05Лукакунинг янги клуби деярли маълум  1 00:29Ўртоқлик учрашуви. "Дўстлик" Тожикистон Олий лигаси жамоасини мағлуб этди  0 23:55Ўртоқлик учрашуви. "Навбаҳор" "Хоразм"ни минимал ҳисобда таслим этди  0 23:40Қозоғистон Лига кубоги. "Турон" ва "Ордабаси" ўртасидаги ўйинда жанговар дуранг қайд этилди  0 23:27"Тоттенхэм" 60 млн фунтлик ўйинчисини Саудия Арабистонига қўйиб юборишга тайёр  0 22:47Расман: Санжар Қувватов "Нефтчи"ни тарк этди  9 22:39Ўртоқлик учрашуви. "Пахтакор" Чераннинг голи эвазига "Қўқон-1912"ни мағлуб этди  8 22:30Назорат учрашуви. "Бунёдкор" "Арал"ни йирик ҳисобда мағлуб этди  3 21:58МЮ товон пули 60 млн евро бўлган испаниялик хавбекка қизиқмоқда  1 21:32"Ман Юнайтед" Маунтни сотишни режалаштирмаяпти. Хавбек янги мавсумда ўзини кўрсатмоқчи  1 21:06"Mirabror Usmanov Cup-2024". Ўзбекистон Қирғиз Республикасини мағлуб этди, Нишоновдан хет-трик!  3 21:01Фюллькруг Ла Лига гранди сафига ўтиши мумкин  1 20:27Назорат учрашуви. "Андижон" ва "Қизилқум" ўртасидаги ўйинда 4та гол урилди  7 19:59"Фенербахче" "Севилья" билан Юссеф Эн-Несири трансфери бўйича келишувга эришди, аммо...  1

Суперлига. "Кызылкум" перед выходом на летние каникулы одержал победу над "Согдианой" Новости

Завершился матч 15-тура Суперлиги "Кызылкум" - "Согдиана".

На первой же минуте матча сильнейший удар Григалашвили был с трудом отражен вратарем джизакцев. На 15-минуте Сардор Азимов попытался пробить головой мяч, полученный в штрафной площади после подачи с правого фланга, но неудачно.

На 25-минуте удар Эркина Бойдуллаева с длинного расстояния получился неточным. 30-минута запомнилась штрафным ударом выше ворот в исполнении Артура Геворкяна.

Закончился первый тайм.

На 48-минуте мяч, отправленный в штрафную площадь с фланга Акмалом Рустамовым, был направлен Григалашвили в сторону ворот соперников. Голкипер только и смог, что проводил мяч взглядом до сетки ворот -1:0.

53-минута. Снова Григалашвили. Организовывает рейд с левого фланга и приблизившись к штрафной площади направил сильный удар в сторону ворот. Мяч прошел рядом со штангой.

На 76-минуте  Неманья Йованович примерно с 16 метров пробивает в сторону близкого угла - мяч в воротах - 2:0.

Матч завершился, "Кызылкум" - "Согдиана" 2:0.

15-тур
11 июня (понедельник)
19:30 - “Кызылкум” – “Согдиана” 2:0
Судьи:
В.Цейтлин, А.Снетков, А.Пулатов, Р.Абдувохидов.
Инспектор – И.Нехочин.
Комиссар – Р.Черников.

Голы: Элгужа Григалашвили 48, - 1:0 (Акмал Рустамов). Неманья Йованович 76, - 2:0 (Дониёр Усмонов).

“Кызылкум”: 77.Евгений Черемысин, 4.Эркин Бойдуллаев, 5.Гиорги Квесиешвили, 8.Акмал Рустамов (6.Сухроб Ярашев, 90+6), 11.Дониёр Усмонов, 14.Файзулла Камбаров, 17.Артур Геворкян, 23. Шерали Жураев, 30.Элгуджа Григалашвили, 44.Миржалол Касымов (9.Хумоюн Абдуалимов, 69), 84.Неманья Йованович (70.Андрей Сидоров, 80).
Запасные игроки: 1.Эркин Жабборов, 10.Алишер Саноев, 18.Самандар Шодмонов, 22.Артём Макосин, 45.Аббос Абдукаримов.

"Согдиана": 23.Дилшод Хамроев, 2.Сардор Кулматов, 3.Азамат Исроилов, 4.Элёр Орифов, 6.Дилмурод Каримов (99.Нурилло Тухтасинов, 70), 9.Сардор Азимов, 10.Шохруз Норхонов (77.Иззат Абдуллаев, 67), 14.Сирож Мелиев, 33.Тохир Шамсиддинов, 39.Ойбек Нурматов (27.Сахоб Рашидов, 80), 85.Руслан Мелзиддинов.
Запасные игроки: 1.Ширинбой Абдуллаев, 5.Фарход Мирахматов, 15.Шохрухбек Холматов, 20.Икболжон Маликжонов, 26.Акмал Холмуродов, 8.Дониёр Хасанов.

Предупреждения: Акмал Рустамов 38, Сирож Мелиев 45+1, Эркин Бойдуллаев 75.