19:22Рауль "Реал"ни тарк этишга тайёр  0 19:03Осиё кубоги. Вьетнамга қарши таркибимиз маълум  23 19:01Ўзбекистон ва Вьетнам ўзаро ўйинлар тарихи ёхуд "қорли финал"ни эслаб  1 18:30Тухель АПЛ ва Ла Лига ўртасида танлов қилди  2 18:01Ўзбекистон Кубоги. 2-тур баҳсли вазиятлари юзасидан Эксперт-ҳакамлар комиссияси хулосаси  12 17:41"Бобур Арена"нинг айрим секторлари ёпилиши маълум қилинди. Бунга нима сабаб бўлди?  24 17:22Франция Евро-2024'да Команнинг хизматларидан фойдалана олмайди  0 16:53УEФА миллий терма жамоаларнинг Евро-2024 учун қайдномаларини кенгайтиради  4 16:25"Тоттенхэм" ҳимоячиси Европа чемпионатини ўтказиб юборади  3 16:21Ривожланиш Кубоги. Ўзбекистон U-16 терма жамоасининг Тожикистонга қарши таркиби маълум  4 15:59Манба: "Бавария" ва "Барса" қизиқиш билдирган Унаи Эмери "Астон Вилла" билан ҳамкорликни давом эттиради  5 15:31"Барселона" ярим ҳимоячиси мавсум охиригача сафдан чиқди  3 15:05Ироқ ОТЖ бош мураббийи: "Чорак финалда осон рақиб бўлмайди, бироқ энг муҳими, бор кучимизни ишга солиш"  5 14:59МЮ ва "Челси" собиқ футболчилари АПЛ Шон-шараф залига киритилди  1 14:30Ўзбекистон U-23 термасининг Вьетнамга қарши тахминий таркиби билан танишинг  15

Сборная России обыграла Египет на ЧМ-2018 Новости

Сборная России обыграла Египет на ЧМ-2018

Национальная команда России одержала победу над сборной Египта в матче второго тура группового этапа чемпионата мира 2018 года

Встреча, прошедшая на арене «Санкт-Петербург», закончилась со счетом 3:1. Первый мяч в свои ворота забил египетский футболист Ахмед Фатхи. Удвоить преимущество удалось полузащитнику Денису Черышеву, а форвард Артем Дзюба увеличил отрыв сборной России. Гол престижа на счету Мохамеда Салаха, реализовавшего 11-метровый

Сборная России лидирует в группе A, набрав шесть очков. Идущая на втором месте команда Уругвая (3) завтра сыграет с Саудовской Аравией.

Болельщики сборной России вышли на улицы городов праздновать победу национальной команды над Египта в матче второго тура группового этапа чемпионата мира 2018 года.

Чемпионат мира — 2018. Группа А. 2-й тур
Россия — Египет — 3:1
Голы:
1:0 — Фатхи (автогол), 47; 2:0 — Черышев, 59; 3:0 — Дзюба, 62; 3:1 — Салах (пенальти), 73.

Главный судья: Enrique Caceres

45'
90'
47'  Ахмед Фатхи
59'  Денис Черышев
59'  Марио Фернандес
62'  Артем Дзюба
62'  Илья Кутепов
74'  Денис Черышев (Далер Кузяев)
79'  Артем Дзюба (Федор Смолов)
84'  Федор Смолов
86'  Юрий Жирков (Федор Кудряшов)
57'  Трезеге
64'  Мохамед Эль-Ненни (Амр Варда Варда)
68'  Трезеге (Рамадан Собхи)
73'  Мохамед Салах
82'  Марван Мохсен (Mahmoud Kahraba)