Ҳакамларимиз Туркияда машғулотларни давом эттиришмоқда Новости
Ҳакамларимиз Туркияда машғулотларни давом эттиришмоқда
Айни кунларда ўзбекистонлик ҳакамлар Туркиянинг Анталия шаҳрида ўқув-машғулот йиғини ўтказишаётгани ҳақида аввал хабар бериб ўтгандик.
Йиғинда 13 нафар рефери ва 17 нафар рефери ассистентлари иштирок этмоқда.
Ҳакамларимиз ҳар куни назарий ва амалий машғулотлар олиб боришмоқда. Хориж делегациясига ЎФФ Ҳакамлар ва назоратчилар бошқармаси бошлиғи Маъмур Саидқосимов раҳбарлик қиляпти. Амалий ва назрий машғулотларни ФИФА йўриқчиси Фарҳод Абдуллаев, жисмоний тайёргарлик бўйича йўриқчи Радик Хуббиев ҳамда координатор Бобур Ҳайдаров олиб бормоқда.
Йиғин доирасида ҳакамларимиз бир қатор хорижий мамлакатлар клублари иштирокидаги ўртоқлик учрашувларини бошқаришаётганини ҳам таъкидлаб ўтиш керак.
Ўйинлардан сўнг ҳакамлар иши назоратчилар томонидан таҳлил қилиниб, йўл қўйилган хато ва камчиликлар кўрсатиб ўтилмоқда. Шу тариқа ҳакамларимизнинг савиясини ошириш, учрашувларни юқори савияда бошқариб боришларини таъминлашга ҳаракат қилиняпти.
12-13 февраль кунлари ўзбекистонлик реферилар қуйидаги ўйинларда ҳакамлик қилишди:
“Раков” (Польша) – “Сабуртало” (Грузия)