17:29Расман: "Севилья" "Интер" ярим ҳимоячиси трансферини эълон қилди  0 17:06"Агар Мудрикни 100 млн еврога сотиб олишган бўлса, Глушенковнинг нархи 200 млн"  0 16:30"Зенит" "Марсель" футболчисига 10 млн евро маош таклиф қилган, лекин...  0 16:07Гюндоган "Барселона"дан кетмайди  4 15:42Киммих бу ёз "Бавария"дан кетмайди  1 15:11"Арсенал" "Евро"да порлаган туркияликни ўз сафида кўрмоқчи  2 14:38"Манчестер Юнайтед" Коул Палмерни сотиб олмоқчи  4 14:12"Челси" "Атлетико"нинг Олимпиададаги ҳужумчисини сотиб олмоқчи  4 13:39"Бавария" 2025 йил ёзида Симонс билан шартнома имзоламоқчи  1 13:14Мбаппе ёки Винисиус — пенальти ва жарима зарбаларини ким тепади?  3 12:48Расман: Ромеу "Жирона"га қайтди  4 12:22Танташев кеча олган жароҳати туфайли Элит ОЧЛ плей-офф учрашувида ишлай олмайди  9 12:15Мареска "Челси" нима учун Галлахерни сотишга мажбурлигини тушунтирди  0 11:55"Футбол олами". Суперлигада иккинчи давра старт олди  1 11:03Футзал. ЖЧ-2000. Ўзбекистоннинг дастлабки уриниши, 29 та гол ўтказган мезбон ҳамда бир ўйинда икки дарвозабонидан айрилиб, учинчи посбон билан Бразилиянинг гегемонлигига чек қўйган чемпион ҳақида ҳикоя қиламиз  0

"Бунёдкор" покидает Лигу чемпионов Новости

"Бунёдкор" покидает Лигу чемпионов

В ответном матче 1/8 финала в Саудовской Аравии "Бунёдкор" проиграл "Аль-Хилалу" со счётом 0:3.
На 21-й минуте Яссер Аль-Кахтони после быстрой комбинации открыл счёт ударом с близкого расстояния.
Следует отметить, что «ласточки» имели несколько возможностей, чтобы поразить ворота хозяев. Однако, в этот вечер нашим откровенно не везло.

После перерыва наставники ташкентцев вынуждены были рискнуть и большими силами пойти вперед. Однако забить удалось хозяевам.  Отличились Насер Аль Шамрани и Салим Аль Давсари.

Надо признать, что наша оборона не справилась с опекой мастеровитых форвардов соперника.

По сумме двух игр (4:0) аравийцы пробились в четвертьфинал Лиги чемпионов АФК. А "Бунёдкор" теперь сконцентрирует внимание на внутренних состязаниях.

Лига чемпионов Азии -2014.
1/8 финала. Ответная встреча
АЛЬ-ХИЛАЛ - БУНЁДКОР 3:0
Голы:
Ясер Аль Кахтони 20, Насер Аль Шамрани 47, Салим Аль Давсари 59
АЛЬ-ХИЛАЛ:  28.Абдуллох Аль Сдаири, 4.Абдулла Аль Доссари, 10.Мухаммад Аль Шлхуб (36.Холид Кааби, 83), 12.Ясер Аль Шахрони, 14.Кастильо, 15.Носир Аль Шамрони, 20.Ясер Аль Кахтони (7.Тиаго Невес, 65), 23.Квак Таэ Хви, 26.Дигао, 27.Сауд Харири, 29.Салим Аль Давсари.
В резерве: 30.Файз Субаих, 2.Султан Аль Биши, 5.Абдуллатиф Аль Ганнем, 16.Юсуф Аль Салим, 33.Султан Дуаййи.
БУНЁДКОР: 45. Акбар Тураев, 2.Акмал Шорахмедов 4.Хайрулла Каримов, 5.Дилшод Жураев (27.Сардор Собирхужаев, 52), 6.Анвар Гафуров (7.Алибобо Рахматуллаев, 52), 8.Жавлон Иброхимов, 11.Александр Пиўур, 14.Вохид Шодиев, 21.Сардор Рашидов (24.Баходир Пардаев, 57), 33.Олег Зотеев, 40.Сергей Симоненко.
в резерве: 25.Муроджон Зухуров, 10.Анвар Бердиев, 16.Карлес Кото, 18.Бобиржон Акбаров.
Предупреждения: Ясер Аль Шахрони 18, Жавлон Иброхимов 22, Кастильо 43,
Судьи: Бенжамин Жон Вильямс, Метью Креам, Хакан Аназ, Жарред Гаван Жиллетт (все  Австралия)
Судейский эксперт: Язбек Язбек (Ливан)
Комиссар матча: Манирул Ислам (Бангладеш)
Первая встреча: 1:0