23:10Веско Стешивич: "Биринчи бўлимда яна битта гол урганимизда, ғалаба бизники бўларди"  0 22:40Мексикадаги матбуот анжуманида бутун жамоа иштирок этиб, мухлислардан узр сўради  0 22:23Клублар миқёсида халқаро турнирларда энг кўп “қуруқ” ўйин ўтказган дарвозабонлар маълум бўлди  0 22:06Роналду Саудия Арабистони чемпионатидаги энг омадсиз ҳужумчи бўлиб турибди  8 21:49Уругвай термаси техник ҳамкорсиз қолди, жамоа брендсиз либосларда ўйнамоқда  1 21:26Суперлига. "Динамо" — "Металлург" 2:1. Highlights  0 21:07"Бухоро" ва "Хоразм" ўртасидаги марказий учрашувдан ГАЛЕРЕЯ  0 20:57Футзал. Ўзбекистон иккинчи ўйинда Қирғиз Республикасини мағлуб этди  0 20:56Суперлига. "Динамо" "Металлург" устидан мавсумдаги илк ғалабасини қўлга киритди  24 20:32Дунёнинг етакчи лигалари ФИФАни судга бермоқчи  4 20:15"Локомотив" "SWM Motors" билан ҳамкорлик шартномаси имзолади  0 20:00Руслан Аҳмедов: "Биз натижа учун ўйнаяпмиз. Чиройли ўйин иккинчи даражали"  1 19:50Улуғбек Бақоев: "Футболда шунақаси ҳам бўлиб туради"  14 19:33Кварацхелия "Наполи"дан кетмоқчи эмас  2 19:11"Арсенал" Йозуа Киммихга қизиқмоқда  7

"Бунёдкор" на выезде обыграл АГМК Новости

"Бунёдкор" на выезде обыграл АГМК

Прошла игра 5-тура Суперлиги Узбекистана, где встретились АГМК - "Бунёдкор".

Обе команды старались искать играть надежда в обороне и ждали ошибку соперника.

У обеих команд были полумоменты. Иногда не хватало удачи, иногда надежно действовали вратари.

И все больше акцента было на стандартные положения. На 39-минуте случился один из таких моментов. Гости заработали право на удар со штрафного. К мячу подошёл опытный полузащитник Лутфулла Тураев и прямым ударом забил очень красивый гол - 0:1.

Именно с таким счетом команды ушли на перерыв.

Во второй половине мячом больше владели хозяева, а соперник пытался поймать соперника на контрвыпадах.

Казалось, что уже цифры на табло не изменятся, но на 90+4-минуте АГМК всё-таки сумел восстановить равновесие, но арбитр посчитал, что футболист нарушал правила против кипера.

Таким образом, встреча завершилась со счетом 1:0 в пользу гостей.

Лутфулла Тураев - 39'

45'
90'
31'  Акбар Тураев
46'  Зохир Пиримов (Камрон Саидазимов)
66'  Миржамол Касымов (Шахзодбек Нурматов)
75'  Зафар Палванов (Джасур Ҳакимов)
85'  Бобурбек Юлдашев
90'  Джасур Ҳакимов
39'  Лутфулла Тураев
43'  Мирджахон Мирахмадов
67'  Жасур Жалолиддинов (Абдулла Абдуллаев)
82'  Жавохир Кахрамонов (Улугбек Абдуллаев)
90'  Хуршид Гиясов (Бобур Фарҳодов)

Суперлига, 5-тур
20 апреля, суббота
АГМК – БУНЁДКОР 0:1
Судьи: Акобирхужа Шукуруллаев, Руслан Серазитдинов, Тимур Гайнуллин, Турабек Суюнов
Инспектор: Маъмур Саидкосимов.
Комиссар: Зохирбек Акрамхонов.

Гол: Лутфулла Тураев 39, - 0:1.

АГМК: Акбар Тураев, Миржамол Касымов (Шахзодбек Нурматов, 67), Дилшод Жураев, Санъат Шихов, Зафар Полвонов (Жасурбек Хакимов, 75), Зохир Пиримов (Камрон Саидазимов, 46), Жасур Хасанов, Акмал Шорахмедов, Сайдулло Рахматов, Шерзод Файзиев, Бобурбек Юлдашов.
Запасные: Сухробжон Султонов, Муроджон Тошматов, Миргиёс Сулаймонов, Гулом Хайдар Гуломов, Сардор Рахмонов, Шахбоз Умаров.

"Бунёдкор": Муроджон Зухуров, Исломжон Кобилов, Анвар Гофуров, Дилшодбек Ахмадалиев, Жасур Жалолиддинов (Абдулла Абдуллаев, 67), Хуршид Гиёсов, Жавохир Кахрамонов (Улугбек Абдуллаев, 82), Лутфулла Тураев, Миржахон Мирахмадов, Санжар Кодиркулов, Нурилло Тухтасинов.
Запасные: Абдумавлон Абдужалилов, Сергей Прохоров, Бобурбек Фарходов, Владислав Нуриев, Санжар Рихсибоев, Сухроб Иззатов, Мухаммадодил Кахрамонов.

Предупреждены: Санъат Шихов 31, Миржахон Мирахмадов 43, Бобурбек Юлдашов 85, Жасур Хакимов 90+1.