Александр Гейнрих иккита ўйинга дисквалификация қилинди
Тартиб интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
«Локомотив» ҳужумчиси Александр Гейнрих 19-турда «Андижон»га қарши ўйинда рақиб оёғига атайин зарба бергани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди жаримага тортилди.
«Пахтакор» ярим ҳимоячиси Шерзод Каримов 18-турда «Олмалиқ»қа қарши ўйинда учрашув тўхтатилган вақтда рақибга зарба бергани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди жаримага тортилди.
«Хоразм» ҳимоячиси Маъмур Абдуллаев 5-турда «Уз-Донг-Жу»га қарши ўйинда рақиб бошига атайин кучли зарба бергани учун 3та ўйинга дисквалификация қилинди жаримага тортилди.
«Зомин» бош мураббийи А. Умаров 5-турдан ўрин олган «Истиқлол»га қарши ўйин тугаганидан сўнг ҳакамлар бригадасини ҳақоратлагани учун жаримага тортилди.
«Оқтепа» ярим ҳимоячиси Сергей Рекун 7-турда «Шердор»га қарши ўйинда ҳакамни ҳақоратлагани учун 3та ўйинга дисквалификация қилинди жаримага тортилди.