ЎФА ишчи гуруҳи Фарғона вилоятида бўлди
Ўзбекистон футбол ассоциацияси ишчи гуруҳ ходимлари кеча Фарғона вилоятидаги барча туман ва шаҳарлардаги камчилик ва қилинадиган ишлар юзасидан танишиб чиқишди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 4 декабрдаги ПФ-5887-сонли "Ўзбекистонда футболни ривожлантиришни мутлақо янги босқичга олиб чиқиш чора-тадбирлари тўғрисида"ги фармони ижросини амалда бажарилишини мониторинг қилиш ҳамда Вазирлар маҳкамасининг 2020 йил 22 майдаги 311-сонли "Худудий футбол ассоциациялари фаолиятини янада қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида"ги қарори ижросини таъминлаш ва мавжуд камчиликларни аниқлаш ҳамда бартараф этиш, спортнинг футбол турини Республикамизда юқори босқичга олиб чиқиш мақсадида кеча Ўзбекистон футбол ассоциацияси ишчи гуруҳ ходимлари Фарғона вилоятидаги барча шаҳар ва туманларда бўлишди.