UZ

Сўнгги янгиликлар

10:00ЕЧЛ. Бугун қайси ўйинлар бўлиб ўтади?  5 09:31"Манчестер Юнайтед" Швейцарияга қандай таркиб билан учиб кетди?  7 09:15“Бунёдкор” совриндорларни табриклайди  9 09:07“Сўғдиёна”: “Бухоро” билан ўйиндан олдин йўқотишлар кўп  4 08:56АПОЭЛЬ - "Реал Мадрид". Футболчилар неча балл олишди?   9 08:35Ана холос! Австралияни Жаҳон чемпионатига олиб чиққан мураббий истеъфога чиқди  19 08:11«Севилья» футболчиси: «Умид қиламанки, «Милан» бу ўйинни кўрди»  6 08:05ЕЧЛ. Кечаги ўйинлардан кейинги гуруҳлардаги вазиятлар ФОТО  10 07:57"Қўқон-1912": Сўнгги учрашувга тайёргарлик бошланди  4 03:38Фирмино “Ливерпул”нинг ЧЛдаги энг тез голини киритди  7 03:07Бензема ЕЧЛда сафарда 24 та гол урди  8 03:00Роналду ўз рекордини такролади  18 00:33ЕЧЛ. "Сити" сўнги дақиқада гол урди , "Севиля" "Ливерпул"га қарши учта тўп фарқни йўққа чиқара олди ва бошқа натижалар  83 00:08ЕЧЛ. “Бешиктош” ўз гуруҳида биринчи ўринни нақд қилди ва плей офф йўлланмасини қўлга киритди  14 23:57ЕЧЛ. “Спартак” сўнгги сонияларда гол ўтказиб, ғалабадан маҳрум бўлди  6

«Анжи» — ПАОК — 0:0 Янгиликлар

«Анжи» — ПАОК — 0:0

В контрольном матче с ПАОКом тренерский штаб дагестанского клуба попробовал вариант с Жусилеем и Эвертоном в центре обороны.
Денисов, который впервые вышел на поле в составе «Анжи», занял своё законное место в опорной зоне, и, забегая вперед, отметим: сыграл очень полезно, частенько отбирая мяч у соперников в своей зоне.

Игра проходила в среднем темпе. Футболисты «Анжи» проводили её на фоне ежедневных тренировок, преимущественно двухразовых. Это не помешало игрокам дагестанской команды с первых минут завладеть преимуществом.

Греки отвечали контратаками, две из которых до перерыва получились опасными. В первом случае нашу команду выручил Габулов, а затем Гаджибеков помешал сопернику нанести прицельный удар.

Острота у ворот греков возникала в результате комбинационных действий Это’О, Виллиана, Ионова и Буссуфа. Однако самый убойный момент в штрафной ПАОКа был создан в ходе розыгрыша углового: Жусилей в упор расстреливал ворота, но Лазэр в последний момент успел выбить мяч.

Во втором тайме после серии замен в обеих командах характер матча не изменился. Футболисты «Анжи» больше владели мячом, соперники старались отвечать контратаками. Одна из них, в середине тайма, получилась опасной, но Атанасиадис пробил рядом со штангой.

Изрядно потерзали оборону ПАОКа прорывы Буссуфа и Карсела-Гонсалеса. А точные дальние удары Тагирбекова заставили поволноваться вратаря греков. В итоге матч завершился нулевой ничьей.

«Анжи»:
Габулов, Гаджибеков, Эвертон (Жоао Карлос, 46), Жусилей, Тагирбеков, Денисов, Диарра (Ахмедов, 46), Ионов (Шатов, 46), Буссуфа, Виллиан (Карсела-Гонсалес, 72), Это’О (Траоре, 46).
ПАОК: Гликос (Санс, 46), Лино (Кициу, 46), Витор, Лопес, Скондрас, Лазэр, Цандарис, Попович (Георгадис, 46), Делигианидис (Атанасиадис, 46), Вукич, Гиану.

Фикрлар

< сўнгги янгиликларни кўриш

Энг яхшилар

Олий Лига. 29-тур. "Локомотив" чемпион, "Насаф" - "Пахтакор" 4:0 ва қолган натижалар Олий Лига. 29-тур. "Локомотив" чемпион, "Насаф" - "Пахтакор" 4:0 ва қолган натижалар
Бугун олий лигада 29-турдан ўрин олган 7та учрашуви бўлиб ўтди.   561
"Насаф" кумуш медални "олтин ғалаба" билан нишонлади "Насаф" кумуш медални "олтин ғалаба" билан нишонлади
Олий лиганинг 29-туридан ўрин олган "Насаф" -...  350
Олий лига энди "Ўзбекистон Суперлигаси" деб аталади, формат ҳам ўзгаради Олий лига энди "Ўзбекистон Суперлигаси" деб аталади, формат ҳам ўзгаради
Ўзбекистон Профессионал Футбол Лигаси Ижроия Қўмитасининг қарорига...  207
ВИДЕО. "Насаф" - "Пахтакор" 4:0. Сиз кўрмаган кадрлар ВИДЕО. "Насаф" - "Пахтакор" 4:0. Сиз кўрмаган кадрлар