Абдуллох Олимов: "Ҳар бир ўйинга гол ураман деб тушаман" Янгиликлар
Абдуллох Олимов: "Ҳар бир ўйинга гол ураман деб тушаман"
Иккинчи давра бошланишига хам оз қолмокда. Шу муносабати билан бир канча клубларимиз ўртоқлик ўйинлари орқали тайёргарлик кўришни бошлаб юборишди.
Бугун уларнинг дастлабкиси бўлиб ўтди. Унда «Нефтчи» жамоасига «Пахтакор» ракиблик килди. Ўйинда кучлар тенг келди 1-1. Учрашувдан сўнг «Пахтакор»нинг ягона гол муаллифи Абдуллох Олимов билан боғландик.
- Салом Абдуллох. Бугун «Пахтакор» янгиланган «Нефтчи» билан бахс олиб борди. Ўйин хакида нима дея оласиз?
- Ўйин жуда яхши бўлди. «Нефтчи» жамоасининг ўйинни кучайгандек туюлди. Ўйлайманки «Нефтчи» жамоаси шу ўйинини давом эттирса икиинчи даврадан кучлилар каторига кўшилиши табиий.
- Сиз бугун «Нефтчи» жамоси дарвозасига туп киритдингиз. Таассуротлар кандай?
- Мен гол уриб жамоамга фойда келтирганимдан хурсанман.
-Иккинчи даврада нечта гол уришни режалаштираяпсиз?
- Мен бу саволга бир нарса дея олмайман. Лекин яратгандан сўрайманки хар бир ўйинга тушишдан аввал майдонга гол ураман деб тушаман.
- «Пахтакор» жамоаси иккинчи даврада кучайган холатда бўладими? Ижарадан кимлар кайтди?
Албатта кучаяди. Факатгина Шерзод Каримов жамоамиз сафига ижарадан кайтарилди. Жамоамизга яна Анвар Солиев хам келиб кўшилди. Жамоамиз икиинчи даврага қўйган мақсади жиддий.
- Мазмунли сухбатингиз учун рахмат.