Ўзбекистон МТЖ Panini билан ҳамкорлик қилади
Ўзбекистон футбол ассоциацияси жаҳоннинг машҳур спорт коллекция бренди – Panini билан ҳамкорлик бўйича келишувга эришди.
Тарихда илк бор Ўзбекистон миллий терма жамоаси Panini'нинг жаҳон миқёсида машҳур стикер албомидан жой олади.
Италиянинг Panini компанияси бугунги кунда спорт коллекциялари, нашриёт ва савдо карточкалари соҳасида дунё етакчиси ҳисобланади. Компания 1970 йилдан бери ФИФА билан биргаликда Жаҳон чемпионатига бағишлаб футбол ихлосмандлари учун серияли коллекциялар тақдим этиб келмоқда. Бугунги кунда Panini ФИФА, УEФА, NBA, NFL ҳамда дунёнинг етакчи футбол ассоциациялари ва клублари билан фаолият олиб боради.
"Бу ҳамкорлик Ўзбекистон футболи имижини мустаҳкамлаш нуқтаи назаридан ҳам катта аҳамиятга эга. Panini расмий коллекциясидан жой олиш юртимиз футболининг йиллар давомида босиб ўтган ривожланиш йўлига жуда мос эътирофдир. Бу бутун дунёга ўзбек футболининг жаҳон миқёсида ўз ўрнини топиб бораётганлигини кўрсатади", – деди ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Эрматов.
Шуни алоҳида таъкидлаш керакки, миллий жамоа Panini билан фаолият олиб борадиган Марказий Осиёдаги биринчи жамоага айланади. Йиллар давомида бутун дунё футбол ишқибозлари томонидан севиб йиғилган Panini албоми эндиликда терма жамоамиз ва миллатимиз руҳини акс эттиради.