ЎФА ишчи гуруҳи Андижон вилоятида бўлди News
ЎФА ишчи гуруҳи Андижон вилоятида бўлди
Ўзбекистон футбол ассосиацияси ишчи гуруҳ ходимлари кеча Андижон вилоятидаги барча туман ва шаҳарлардаги камчилик ва қилинадиган ишлар юзасидан танишиб чиқишди.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 4 декабрдаги ПФ-5887-сонли "Ўзбекистонда футболни ривожлантиришни мутлақо янги босқичга олиб чиқиш чора-тадбирлари тўғрисида"ги фармони ижросини амалда бажарилишини мониторинг қилиш ҳамда Вазирлар маҳкамасининг 2020 йил 22 майдаги 311-сонли "Худудий футбол ассоциациялари фаолиятини янада қўллаб-қувватлаш чора-тадбирлари тўғрисида"ги қарори ижросини таъминлаш ва мавжуд камчиликларни аниқлаш ҳамда бартараф этиш, спортнинг футбол турини Республикамизда юқори босқичга олиб чиқиш мақсадида кеча Ўзбекистон футбол ассосиацияси ишчи гуруҳ ходимлари Андижон вилоятидаги барча шаҳар ва туманларда бўлишди.
Андижон вилояти терма жамоалари учун қароргоҳ сифатида режалаштирилган Олтинкўл тумани ўйингоҳи.