Latest news

16:06"Челси" 75 миллион фунтга Украина термаси футболчисини сотиб олиши мумкин  1 15:45Рубен Аморим "Спортинг"да қолади  1 15:26Тео Эрнандес "Бавария"га ўтиши мумкин  1 15:02Лопетеги "Вест Хэм" билан келишиб олди  0 14:18Ўзбекистон Суперлигаси. "Металлург" "Пахтакор"ни атиги 4 марта, ОКМК эса "Насаф"ни 5 бор таслим қилган  2 14:07"Арсенал" ёзда Хатони сотиб олмоқчи  6 13:49«Лестер» футболчилари вафот этган собиқ президентига ҳурмат бажо келтиришди  2 13:48Хави барибир ёзда "Барселона"дан кетиши мумкин  5 11:10«Челси» «Шахтёр»дан 65 миллион фунтга футболчи сотиб олмоқчи  6 10:43Аббосбек Файзуллаев: «ЦСКАнинг жойи 8-ўрин эмас...»  11 10:18«Манчестер Юнайтед» навбатдаги антирекордларни янгилади  17 09:52Маурисио Почеттинонинг ўрнига ёзда «Челси»га ким бош мураббий бўлиши маълум  12 09:26Виржил ван Дейкнинг «Ливерпуль»даги келажаги маълум  1 09:00Тимур Кападзе Парижга бориши мумкин бўлган ёши катта футболчилар ҳақида фикр билдирди  65 08:36Аббосбек Файзуллаев «Спартак»ка қарши учрашувдан олдин олинган сариқ бўйича журналистларнинг саволига жавоб берди  6

“Бунёдкор” и “Металлург” сыграли спарринг двумя составами News

“Бунёдкор” и “Металлург” сыграли спарринг двумя составами

В среду, 15 января, на поле футбольной школы нашего клуба в контрольном матче встретились “Бунёдкор” и “Металлург”.

По взаимной договоренности соперники сыграли двумя составами и каждый тайм длился 40 минут.

Первый поединок завершился в пользу гостей. На 30-минуте Суннатилла Мамадалиев поразил ворота Муроджона Зухурова. На 65-минуте поединка Шахзодбек Нурматов воспользовался тем, что наш вратарь вышел далеко вперед и забил второй гол своей команды. Под занавес матча после подачи с углового в исполнении находящегося на просмотре туркменского футболиста Арслонмурода Омонова сократил разницу в счете Александр Пищур.

“БУНЁДКОР” - “МЕТАЛЛУРГ” 1:2 (0:1)
Голы:
Суннатилла Мамадалиев 30 (0:1), Шахзодбек Нурматов 65 (0:2), Александр Пищур 71 (1:2)
“Бунёдкор”: Муроджон Зухуров (Павел Бугало 41), Хайрулла Каримов, Бобур Акбаров, Акмал Шорахмедов, Сахоб Жураев, Жавлон Иброхимов, Забихилло Уринбоев, Алишер Шогуломов, Арслонмурод Омонов, Вохид Шодиев, Александр Пищур.
Игра вторых составах также изобиловала острыми моментами. Преимуществом владели “ласточки”. Однако счет открыли бекабадцы. После удара Миртуры Акбарова с 27 метров мяч коснувшись рук Акбара Тураева попал в сетку наших ворот. На 70-минуте поединка хозяева сравняли счет. После передачи Рустама Аъзамова мяч обработал Алибобо Рахматуллаев и создал момент для опытного Анвара Бердиева, который реализовал свой шанс.

“БУНЁДКОР” - “МЕТАЛЛУРГ” 1:1