Хави АГМКдан ёрдам сўраганми? News
Хави АГМКдан ёрдам сўраганми?
"Куникеча "Реал"га енгилган Хавьер Эрнандеснинг ўзбек футболига алоқадор кичкина ҳикояси бор:
Гап унинг Тошкентда меҳмон бўлгани, "Насаф" ва "Пахтакор" дарвозасига урган голлари ҳақида эмас. "Барселона" афсонаси бундан 1 йил олдин АГМК раҳбарияти билан боғланиб, Олмалиқ клубидан ёрдам сўраган эди.
Ёдингизда бўлса, АГМК ОЧЛ-2021 гуруҳ босқичида иштирок этиб, ўз квартетида охирги бўлди. Айни пайтда Хави бошқарувидаги "Ал Садд" F гуруҳини 2-ўринда якунлаган, дохаликларнинг плей-оффга йўлланма олиши учун Миржалол Қосимов шогирдлари сўнгги турда "Истиқлол" (Душанбе)ни камида 2та тўп фарқи билан ютиши керак эди.
Шу туфайли каталониялик "профессор" АГМК жамоаси билан боғланиб, ғалаба учун "премия" таклиф қилади. Бироқ, "Ал Ҳилол" кутилмаганда 6-турни "Шабаб Ал Аҳли"га ютқазиб қўйди (дубайликлар таркибида Машарипов ўйнаган). Ўзбек-тожик дербисида эса 2:1 ҳисоби қайд этилди.
❗️Хуллас, "Ал Садд" гуруҳда қолиб кетиб, АГМК футболчилари тахминан 100 минг доллар "премия"ни қўлдан чиқаришган", — дейилади "футбол АНАЛИЗИ" каналида.