Тартиб интизом қўмитаси қарорлари News
Тартиб интизом қўмитаси қарорлари
ПФЛ тартиб интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
«Олмалиқ» устози Геннадий Денисов «Қизилқум»га қарши ўйинда ҳакамлар бригадасига ҳақоратли сўзларни ишлатгани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди ва огоҳлантирилди.
«Бунёдкор» ҳимоячиси Хайрулла Каримов «Машъал»га қарши ўйинда қанот ҳакамини ҳақорт қилгани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
«Пахтакор» ярим ҳимоячиси Кахи Махарадзе «Нефтчи»га қарши ўйинда рақибнинг юзига тепгани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
«Пахтакор» ҳимоячиси Мурод Холмуҳаммедов «Нефтчи»га қарши ўйин тугагач ёрдамчи ҳакамни ҳақорат қилгани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
«Пахтакор» бош мураббийи Нўъмон Ҳасанов «Нефтчи»га қарши ўйин тугагач ҳакамни ҳақорат қилгани учун жаримага тортилди.
«Пахтакор» маъмури Даврон Саидов «Нефтчи»га қарши ўйин тугагач агрессив ҳаракат қилгани ва ҳакамларни ҳақорат қилгани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
«Нефтчи» ярим ҳимоячиси Мансур Саидов «Пахтакор»га қарши ўйинда ҳакамнинг ҳуштагидан сўнг рақибнинг юзига ургани учун 3та ўйинга дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
«Қизилқум» ярим ҳимоячиси Севдиер Ҳамроқулов «Олмалиқ» билан ўйинда ҳакамни ҳақорат қилгани учун 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Қизилқум» ҳужумчиси Руслан Санаев «Қўқон-1912»га қарши ўйинда рақибга нисбатан ўта қўпол ҳаракат қилгани учун 3та ўйинга дисквалификация қилинди
Биринчи лига
«Ғиждувон» ҳимоячиси М. Қосимов «Уз-Донг-Жу»га қарши ўйинда рақибга нисбатан ўта қўпол ҳаракат қилгани учун 3та ўйинга дисквалификация қилинди