Эшитдик-да: "Навбаҳор" - "Пахтакор" ўйинидаги сариқларни кўриб чиқишади Янгиликлар
Эшитдик-да: "Навбаҳор" - "Пахтакор" ўйинидаги сариқларни кўриб чиқишади
Олий лиганинг 22 турида Наманганда бўлиб ўтган "Навбаҳор" - "Пахтакор" учрашувининг 87-дақиқасида мезбонларнинг бир йўла уч футболчиси сариқ карточка олган.
Натижада бу уч футболчининг ҳисобидаги сариқлари сони 4тага етган ва "Насаф" билан муҳим ўйин олдидан улар дисквалификацияга учрадилар.
Мираброр Усмоновнинг ташаббуси билан олий лига - 2015нинг иккинчи даврасида кузатилаётган келишилган ўйинларни аниқлаш бўлими шу ўйинга ҳам тўхталиб ўтмоқчи экан.
Ёдингизда бўлса, Ўзбекистон миллий  терма жамоаси Тожикистонга қарши учрашувда атайлаб сариқ карточкаларни олганини пайқаб қолган ФИФА, кейинчалик ўша футболчиларимизни яна битта турга четлатган эди.
Агар воқеалар ривожи жиддий тус олса, "Навбаҳор" жамоасига жарима ва футболчиларини эса яна бир нечта ўйинга дисквалификация кутиб турибди.
22-тур. 20 сентябрь (якшанба)
«Навбаҳор» (Наманган) - «Пахтакор» (Тошкент) - 0:1. 3683 томошабин.
Огоҳлантиришлар:
О. Валижонов (40), А. Саматов (72), С. Шихов (87), Ш. Эркинов (87), Д. Жабборов (87) - Ж. Соҳибов (40), К. Махарадзе (83).
87-дақиқада сариқ карточка олган футболчиларга қўшимча Алишер Саматов ҳам "Насаф" билан бўлиб ўтган ўйинда майдонга тушмаган.