Виталий Левченко: "Олдинга ҳаракат қилишда давом этамиз" Янгиликлар
Виталий Левченко: "Олдинга ҳаракат қилишда давом этамиз"
Суперлига 18-туридан ўрин олган "Нефтчи" - "Насаф" (1:0) учрашувидан сўнг "Нефтчи" бош мураббийи Виталий Левченко матбуот анжуманида иштирок этди.
- Дастлаб ўйин ҳақида фикрингиз?
- Қизиқарли баҳс гувоҳи бўлдик. Йигитларга меҳнат ва ғалаба учун раҳмат. Бугун ғалаба қозониш учун кўп тер тўкдик. "Насаф"га қарши ўйнаш осон эмас, рақиб жуда яхши шаклланган жамоа. Ўз майдонимизда ютмасак бўлмасди. Олдинга ҳаракат қилишда давом этамиз.
- Бугун "Нефтчи" ўйининг кўп қисмини бир футболчи кам ўтказди. Шу билан бирга Иброҳимхалил Йўлдошев таркибга киритилмади. Шунга қарамай жамоангиз зафар қучди.
- Кураш ҳали тўхтагани йўқ, токи имкон бор экан охиригача курашамиз.
- Жамоа аъзолари кўп ҳолларда вақтни чўзгандек кўринди.
- Баъзи вазиятларда жароҳат кузатилди. Баъзи ҳолатларда футболчиларимиз толиқиб қолди, чунки "Насаф" катта ҳудудни эгаллаб олганди. Шу боис ҳам эътиборни ҳимояга қаратдик. Лекин бу атайин вақтни чўздик дегани эмас. Тан оламан, биз кўпроқ ҳимояландик. Лекин ҳеч ким атайин йиқилиб ётгани йўқ ва вақтни ҳам чўзмадик.
- Иброҳимхалилнинг ҳолати қай даражада?
- Биз бу борада шифокорлар билан гаплашяпмиз. Ҳаммаси футболчининг ўз қўлида. Унинг тезроқ тикланиб яна майдонга қайтишини хоҳлаймиз.