“Нефтчи” ёш футболчиларни саралаб олди Янгиликлар
“Нефтчи” ёш футболчиларни саралаб олди
Олдин айтиб ўтганимиздек, 3-8 декабрь кунлари “Сиз “Нефтчи” ПФК жамоасида ўйнашни хоҳлайсизми?” шиори остида 1994, 1995, 1996 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасидаги саралаш мусобақаси бўлиб ўтди.
Турнирда вилоятнинг барча шаҳар ва туманлар терма жамоалари иштирок этишди. Барча саралаш матч-учрашувлари Фарғона шаҳридаги “Нефтчи” ПФК футбол мактабининг сунъий майдонида ўтказилди.
Ўйинларни Вилоят Футбол федерацияси, “Нефтчи” ПФК клуби ҳамда футбол мутахассисларидан тузилган селекция гуруҳи учрашувларни кузатиб борди.
Фарғона да ёш истеъдодли футболчилар кўп эканлиги яна бир марта ўз тасдиғини топди.
Боиси, селекция гуруҳ аъзолари бир нечта футболчиларни ён дафтарчаларига ёзиб қўйишди. Ушбу футболчиларнинг аксарияти янги йилда “Нефтчи” жамоаси ўринбосарлари сафидан жой олса ажаб эмас.
Турнирда 1200 нафарга яқин ёш футболчилар иштирок этишди.
Саралаб олинган ёш футболчилар энди ўринбосарлар сафидан жой олиш учун йиғинларда иштирок этишади. Бу ерда ҳам ўзини кўрсатганлар янги мавсумни “Нефтчи” жамоасида бошлашади.
“Нефтчи” жамоасининг асосий таркиби эса бугун биринчи бўлиб янги мавсумга тайёргарликни бошлаб юборшади.  Жамоадаги ўзгаришлар кейинроқ батафсил маълумот бериб ўтамиз.