00:54Агуэро бўлажак АПЛ ғолибини тахмин қилди  1 00:25Испаниялик футболчи юрак хуружига учраган мухлис сабабли ўйинни тўхтатишни сўрагани учун майдондан четлатилди  0 00:19Месси тарихда голлар ва ассистлар бўйича пента-трикка эришган биринчи футболчига айланди  0 00:06БАА Про лигаси. Эркинов 68 дақиқа ўйнаган баҳсда "Ал Ваҳда" ғалаба қозонди  0 00:00ЕЧЛ. ПСЖ — "Боруссия Дортмунд" (онлайн ҳисоб)  18 23:48"Ланс" ҳимоячиси ўғрилик қурбони бўлди  1 23:31БМТ 25 майни Бутунжаҳон футбол куни деб эълон қилди  3 23:14Мбаппе Усэйн Болтни пойгага чорлади  0 22:52Миржалол Қосимов: "Клубда ҳеч ким абадий эмас, мен ҳам қачондир кетаман"  6 22:27Рўзиқул Бердиев: "Таблодаги ҳисоб 4:1 кўринишига келганидан сўнг хотиржамликка берилдик"  10 22:02Нидерландия клуби футболчилари жамоасини қутқариш учун маошларидан воз кечишди  6 21:47Расман: "Бавария" футболчиси "Реал"га қарши ўйинни ўтказиб юборади  1 21:25Веско Стешевич: "Гол, албатта, бир томоннинг маҳорати ва иккинчи томоннинг хатоси эвазига юзага келади"  7 21:10Суперлига. ОКМК — "Насаф" 3:4. Highlights  1 21:00Суперлига. ОКМК ва "Насаф" ўртасидаги ўйинда 7 та гол урилди, "аждарлар" пешқадамлар сафига қўшилишди  68

Высшая лига-2015. Тухтахужаев и Голбан в роле голкипера Новости

Высшая лига-2015. Тухтахужаев и Голбан в роле голкипера

В минувшем сезоне арбитры удалили трех вратарей.

Первую красную в 11-туре в матче против «Бухары» получил кипер ташкентского «Локомотива» Маъмур Икромов. На 85-минуте Икромов сыграл рукой за пределами штрафной и Вадим Агишев удалил его с поля. На тот момент команда уже провела три замены, а место в рамке занял Ислом Тухтахужаев. В оставшееся время Тухтахужев сохранил ворота в неприкосновенности.

Перед вторым кругом «Алмалык» приобрел вратаря из-за рубежа. Валерий Фомичев в 16-туре в поединке с «Пахтакором» дебютировал в составе «Алмалыка». Можно сказать, что дебют не удался. На 19-минуте страж ворот не смог отразить удар Владимира Козака, а на 26-минуте в штрафной площадке сфолил на Андрееве. Особо отметим, что и здесь главным арбитром был Вадим Агишев. Наставник хозяев выпустил Умида Хонимкулова. Вратарь не смог отбить удар и в конце «Алмалык» уступил со счётом 1:2.

В 30-туре в игре «Бунёдкор» - «Коканд-1912» вратарь гостей Руслан Матниёзов был вынужден покинуть поле раньше остальных. На 85-минуте голкипер сбил Достонбек Хамдамова. Дмитрий Пислегин не задумываясь показал Матниёзову красную. Место в рамке занял Игорь Голбан. «Бунёдкор» уже ввел в счете 5:0 и «ласточки» не забили гол Игорю Голбану.