Воҳид Холбоев: "Муаммолар устига муаммолар"
Ўзбекистон Про-лигаси 12-тури доирасида "Нурафшон" - "Хотира-79" (3:1) жамоалари ўртасидаги учрашувдан кейин мезбонлар бош мураббийи Воҳид Холбоев ўз фикрларини билдириб ўтди.
"Қийин, оғир ўйин бўлди. Биз муаммолар қаршисида қолиб кетдик. Ўтган ўйинда Элбек Равшановнинг қизил карточка олгани бугун билинди. Бир неча етакчиларсиз ҳаракат қилишга мажбур бўлдик. "Лабса" билан сафардаги баҳсда Фарруҳ Шотурсунов майдондан четлатилганди. Унинг хизматидан 3 баҳсдан буён фойдалана олмаяпмиз. У кейинги турдан яна майдонга қайтади.
Битта таркиб билан ўйнаяпмиз. Олдин ҳам айтганимдек захирамиз тор. 15 июндан эътиборан трансферлар ойнаси очилади ва таркибга 2-3 нафар тажрибали футболчиларни қўшиб оламан деб ният қилганман. Таркибга аҳамият берсак, Руслан Вагаповнинг бир ўзи, шундай ёшга кирган бўлса-да, икки бўлим мобайнида ёшлар билан тенгма-тенг югурмоқда. Мурод Ражабовга умуман дам берилмаяпти. Футболчиларга берилган юклама меъёридан ошиб кетган. Энди шундай қиламизки, айрим футболчиларга бемалол дам бериб, унинг ўрнига олиб келинганлар билан хотиржам ўйинни ўтказа оламиз.
Муаммолар устига муаммолар. Чап қанот ҳимоячимиз жароҳат олди. Унинг ўрнини ким босиши борасида қаттиқ ўйланяпман. Кейинги баҳсда етакчилардан бири "Ёзёвон" жамоасига қарши сафарда баҳс олиб борамиз. Умид қиламанки, унинг ўзи учрашувгача сафга қайтади.
Ҳа, Орифхўжа Абдуҳолиқовнинг ўйинларида бироз пасайиш бор. Бироқ ҳужумчи ҳар доим ҳам голлар киритиши учун мукаммал позицияда бўлиши керак. Машғулотларда унга ҳар доим қандай жойларда бўлиш кераклигини фишкалар қўйиб, яхши даражада тушунтиришга ҳаракат қиламан. Яқинда биз шифокорлар терма жамоаси билан назорат учрашувини у кўтаринки кайфиятда ўтказиб, иккита гол киритганди. Аммо, бизда боши ёки оёғига тўпни аниқ ташлаб берадиган футболчилар йўқ. Шу борада ҳам кўп ишлаш керак.
"Хотира-79" ҳам яхши жамоа экан. Сафардаги учрашувда 10 киши бўлиб, 2:0 ҳисобида мағлуб этгандик. Ўртада катта танаффус бўлгани учун баҳсга яхшигина тайёрланиб олдик. Натижа ёмон эмас, ғалаба қозондик. Йигитларга раҳмат айтаман", - деди Воҳид Холбоев.