Тартиб-интизом қўмитаси қарорлари Новости
Тартиб-интизом қўмитаси қарорлари
Тартиб-интизом қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
«Насаф»га қарши 19-тур учрашуви танаффуси вақтида рақиби шаънига номаъқул сўзларни айтгани учун майдондан четлатилган «Пахтакор» ҳужумчиси Темурхўжа Абдухолиқов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Пахтакор»га қарши 19-тур учрашуви танаффуси вақтида рақибига қўл билан зарба бергани учун майдондан четлатилган «Насаф» ҳимоячиси Мақсуд Каримов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Насаф»га қарши 19-тур учрашуви танаффуси вақтида рақибига қўл билан зарба бергани учун «Пахтакор» ҳимоячиси Мурод Холмуҳамедов 2013 йилги мавсум охиригача дисквалификация қилинди ва жаримага тортилди.
«Насаф»га қарши 18-тур учрашувида тўп учун кураш вақтида рақиби оёғига ҳаддан ортиқ куч билан қасддан зарба бергани учун майдондан четлатилган «Локомотив» ҳимоячиси Сардор Раҳмонов 3та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Шўртан»га қарши 18-тур учрашувида ҳакам шаънига номаъқул сўзларни айтгани учун майдондан четлатилган «Бунёдкор» ҳимоячиси Жавлон Мирабдуллаев 4та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Металлург»га қарши 20-тур учрашувида рақиб шаънига номаъқул сўзларни айтгани учун майдондан четлатилган «Насаф» ҳимоячиси Тоҳир Абдураззоқов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Насаф»га қарши 20-тур учрашувида рақиб шаънига номаъқул сўзларни айтгани учун майдондан четлатилган «Металлург» ҳужумчиси Миртўра Акбаров 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Насаф»га қарши 20-тур учрашувида ўйин қоидаларини қўпол равишда бузгани учун майдондан четлатилган «Металлург» ҳимоячиси Никита Свиридов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Олмалиқ»га қарши 20-тур учрашувида бош ҳакам шаънига номаъқул сўзларни айтгани учун четлатилган «Навбаҳор» мураббийи Тоҳир Мадраҳимов 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
Биринчи Лига, 2-босқич
«Андижон»га қарши 6-тур учрашувида ҳакам шаънига номаъқул сўзларни айтгани учун четлатилган «Зарафшон-ПФК» ярим ҳимоячиси Азизжон Абдуллаев 4та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Истиқлол»га қарши 8-тур учрашувида тажовузкор ҳулқи учун майдондан четлатилган «Шердор» ярим ҳимоячиси Турғун Қобилов 3та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Пахтакор-2»га қарши 10-тур учрашувида жамоадоши шаънига номаъқул сўзларни айтгани учун майдондан четлатилган «Регистон» ҳужумчиси Қаҳрамон Баҳодиров 2та ўйинга дисквалификация қилинди.
«Косонсой»га қарши 10-тур учрашувида тўп учун кураш вақтида рақиби оёғига ҳаддан ортиқ куч билан зарба бергани учун майдондан четлатилган «Орол» ҳимоячиси Азамат Илёсов 3та ўйинга дисквалификация қилинди.