Шерали Бабакулов: “Ёшлар ишончимизни оқлади” Новости
Шерали Бабакулов: “Ёшлар ишончимизни оқлади”
Бугун футбол бўйича Ўзбекистон чемпионати 11-туридан ўрин олган “Нефтчи-W” - “Сўғдиёна-W” баҳси бўлиб ўтди ва унда жиззахликлар 3:1 ҳисобида зафар қўчишди.
Ўйиндан сўнг “Сўғдиёна-W” бош мураббийи Шерали Бабакулов ўйин борасида ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
- Лидер жамоаларга қарши жуда оғир ўйин ўтказдик. Мағлубиятлардан сўнг бугун  ғалаба биз учун сув ва ҳаводек зарур эди. Биринчи навбатда жамоада рухий ҳолатни яхшилаш учун ҳам  бизга ғалаба муҳим эди. Биринчи бўлиб  гол ўтказиб юборганимиздан сўнг бор эътиборимизни хужумларга қаратдик. Таркибда ўзгариш амалга оширилгандан  кейин  хужумлар сони янада ортди. Бугун ёшларга имкон бердик.Натижада  улар ишончни оқлади ва муҳими ғалаба қозондик. Камчиликлар йўқ эмас. Машғулотларда улар устида ишлаймиз. Навбатдаги ўйинимиз “Навбаҳор-W” жамоасига қарши бўлиб ўтади. Ушбу баҳсга жиддий тайёргарлик олиб борамиз. Турнир жадвалида янада юқорига кўтарилишга ҳаракат қиламиз-дейди Шерали Бабакулов
Эслатиб ўтамиз, “Сўғдиёна-W” навбатдаги баҳсни Наманганда “Навбаҳор-W” га қарши ўтказади. Ўйин 4 июнь куни соат 17:00 бўлиб ўтши белгиланган.