Марказий ўйинга тайёрмисиз?
Бугун бўлиб ўтадиган иккита баҳс билан Суперлига 17-турига старт берилади.
Бугун Наманганда аншлаг бўлиши кутилмоқда. Зеро "Навбаҳор" ўз майдонида амалдаги чемпион "Пахтакор"ни қабул қилади. Ўйинга қизиқиш жуда юқори. Чунки мухлислар чемпионлик йўлида ҳаракат қилаётган икки жамоанинг ўзаро қарама-қаршилиги гувоҳи бўлишади.
Турнир жадвалида "Навбаҳор" 32 очко билан пешқадамлик қилмоқда. Тўплар нисбати 19-9. Наманганликлар бунгача ўтказилган 16та ўйинда 9 бор зафар қучиб, 5 марта дуранг ўйнаган ҳамда икки бор мағлуб бўлган.
"Пахтакор" ҳисобида эса "Навбаҳор"дан атиги бир очко кам, яъни 31 очко мавжуд. Бугунги ўйин яна шуниси билан қизиқки, буни чемпионлик баҳси дея олдмасак-да, чемпионликка таъсир кўрсатадиган ўйин дея оламиз. Шу боис ҳар икки жамоа фақат ғалабани кўзлаб майдонга чиқса керак.
Бугунги беллашув "Навбаҳор"нинг ўз майдонидаги 9-ўйини бўлади. Самвел Бабаян шогирдлари шу пайтгача уйда ўтказилган ўйинларда 15 очко жамғаришган. Тўплар нисбати 9-3.
"Навбаҳор" уйда: