08:55Дилшод Раҳматов: «Ўйиндан ўйинга кучайиб борамиз. Мақсадимиз – чемпионлик!»  0 08:31Sofascore. Элдор Шомуродовнинг кечаги ўйини неча баҳога лойиқ кўрилди?  3 08:07Ўзбекистон кубоги. Бугун 2-тур баҳслари давом эттирилади  0 07:43Осиё кубоги. Бугун Кувайтга қарши майдонга тушамиз  5 07:15U-23 Осиё кубоги. Хитой - Корея Республикаси 0:2  0 07:10U-23 Осиё кубоги. БАА - Япония 0:2  0 07:05U-23 Осиё кубоги. Таиланд - Саудия Арабистони 0:5   0 07:00U-23 Осиё кубоги. Тожикистон - Ироқ 2:4   0 06:55Серия А. "Кальяри" - "Ювентус" 2:2   1 06:50Саудия чемпионати. "Ал Насср" - "Ал Файҳа" 3:1   0 01:48А Серия. "Кальяри" "Ювентус"га қарши ўйинда охирги дақиқалардаги автогол сабаб ғалабани қўлдан чиқарди. Шомуродов 79-дақиқада алмаштирилди  42 01:40Каземиро: "Анчелотти МЮга ўтаётганимни билиб, йиғлаб юборганди"   4 01:15U-23 Осиё кубоги. Ироқ Тожикистонни ишончли тарзда мағлуб қилди  0 00:58Начо "Реал"га мавсум охирида жамоадан кетишини маълум қилди  7 00:40Ўзбекистон Қувайтга қарши ўйинда тўлиқ оқ либосда ҳаракат қилади  6

Гол Алишера Азизова вывел «Дордой» в четвертьфинал Кубка Кыргызстана (фоторепортаж) Новости

В четвертьфинальном матче Кубка Кыргызстана столичный «Дордой», хоть и не без труда, но все же одолел команду «Кара-Балта».

Создав огромное количество голевых моментов, подопечные Александра Крестинина, тем не менее, не сумели поразить ворота Шерзода Худжаярова. Легионер гостей тащил все, что летело в створ его ворот и, пожалуй, провел свой лучший матч в сезоне, буквально в одиночку вытащив свою команду в дополнительное время.

Однако с каждой минутой наращиваемое давление хозяев поля рано или поздно должно было дать результат. В итоге, на 102-й минуте матча Алишер Азизов удачно сыграл на добивании. Точку в матче поставил красивый дальний удар в исполнении Кайрата Жыргалбек уулу. Итог матча - 2:0.

Теперь в полуфинальной серии (9 и 16 августа) нас ждет противостояние «Дордой» - «Абдыш-Ата».