"Бухоро" мавсумга тайёргарликни бошлади
19 декабрь куни “Бухоро” жамоаси Тошкентдаги “Ўзбекистон” меҳмонхонасида йиғилишди.
Кеча 20 декабрдан бошлаб жамоа янги мавсумга тайёргарликнинг илк босқичини бошлаб юборди. Маввсумолди тайёргарлик жараёнларининг биринчи босқичи 19-28 декабрга белгиланган. Шундан сўнг янги йил муносабати билан кичик танаффус берилади ва футболчилар яна пойтахтда йиғилишади. 4 январдан бошлаб “Бухоро”  йиғинларнинг иккинчи босқичига киришади. Айнан январь ойидан бошлаб жамоа кўплаб назорат учрашувлари ташкил этади.
Кеча бўлиб ўтган илк машғулотда жамоанинг асосий таркиби билан бирга ёшлари ҳам шуғулланишди.
“Бухоро” йиғинида иштирок этаётган футболчилар: Шавкат Саломов, Саламат Қутибоев, Санъат Шихов, Баходир Пардаев, Александр Мерзляков, Шавкат Муллажонов, Руслан Мельзиддинов, Алишер Санаев, Сухроб Нематов, Жамолиддин Убайдуллаев, Анвар Ражабов, Асилбек Омонов, Шохжаҳон Насимов, Мирфайз Мухиддинов, Сардор Сулаймонов, Нозим Умуров, Нодир Давлатов, Ислом Холиқов ва бир қанча ёшлар таркибидан жалб қилинганлар иштирок этишди.
Машғулотларда иштирок этмаган футболчилар яқин кунлар ичида жамоа сафига келиб қушилишади. Артём Филипосян ва Максимилиан Фомин жароҳатдан деярли фориғ булишди ва яқин кунларда улар ҳам жамоа ихтиёрига етиб келишлари кутилмоқда.
Азиз Ибрагимов янги йил байрамидан сўнг, январь ойида бошланадиган йиғинга келиб қўшилади.
Шавкат Саломов: "Малайзия клубларидан таклиф бўлгани рост"
Интервью. Чемиртан келишувга амал қилмади
"Бухоро" хорижда йиғин ўтказадими?