RU

Последние новости

12:05Шерзод Файзиев қаерда?   2 11:50"Краснодар" бразилиялик футболчиси билан янги шартнома имзолади   0 11:29Леон Горецкага "Атлетико Мадрид" ва "Наполи" қизиқиш билдирмоқда  1 10:33«Олимпик» 7 нафар футболчи билан шартнома тузди  3 10:09Футбол, Ҳасанбой ва бошқалар. Бугун Париж Олимпиадасида иштирок этадиган спортчиларимиз рўйхати билан танишинг  2 10:00УзПФЛ. «Нефтчи» етти нафар футболчини рўйхатдан ўтказди ва яна шунча футболчи билан хайрлашди  5 09:28FourFourTwo. Футбол тарихидаги энг яхши таянч яримҳимоячилар рейтинги тузилди  5 08:56Ибаи Гомес: "Ўзбекистонга қарши ўйинда ғалаба қозонсак, кейинги босқичга йўл олишимизга ишонаман"  14 08:25«Насаф» собиқ дарвозабони ва яна икки нафар футболчи. «Қўқон-1912» уч нафар футболчи билан шартнома тузди  1 07:55Канада терма жамоаси гуруҳда иккита учрашувда ғалаба қозонди, бироқ уларда ҳозирча 0 очко. Қандай қилиб?  2 07:24Бугун Доминикан Республикасига қарши майдонга тушамиз  24 01:30Педри ваъдасида туриб, мўйлов қўйди  6 00:30Левандовски: "Мбаппе - "Барселона" учун қўшимча мотивация"  6 00:00Назорат учрашувида "Пахтакор" "Машъал"га мағлуб бўлди  6 23:45"Челси" билан музокара ўтказган Кьеза "Тоттенхэм"га ўтиши мумкин  1

"Бунёдкор": Женский футбол. Повторить успех мужчин не получилось Новости

"Бунёдкор": Женский футбол. Повторить успех мужчин не получилось

В матче 2-тура чемпионата страны женская команда "Бунёдкора" встретилась с "Машъалом" из Мубарека. Повторить успех мужчин накануне не вышло. Женская команда проиграла 1:2.
Отметим два быстрых гола на 4-й и 6-й минутах после стандартов в наши ворота. Оба раза подвела защита, а удары соперниц с близкой дистанции были точны.

Но не сломались «ласточки», пошли в атаку и ещё в 1-тайме сократили разрыв в счёте: Мардона Эламасова с острого угла добила отскочивший от вратаря мяч и не промахнулась - 1:2.

Концовка тайма прошла в атаках наших.

После перерыва ташкентские девушки создали еще немало моментов для взятия ворот. Однако в этот день, создалось впечатление, против наших играли не только соперницы.

"Бунёдкор": 1. Юлия Ахмедова, 2. Светлана Валиева (К), 3. Кристина Чунакова, 5. Анзиля Ермакова, 7. Лианна Нарбекова, 8. Мардона Эламасова (9. Мадина Вохидова-81), 10. Саида Галимова, 11. Екатерина Сальникова, 13. Лидия Цема, 15. Умида Зоирова, 20. Шохсанам Абдулбокиева (27. Мафтуна Жураева-76).
Резерв: 25. Диёра Гулямова, 4. Шахноза Махмудова, 17. Мукаддам Абдуллаева, 18. Феруза Рахмонова, 21. Тожинисо Рашидова.

Следующий матч против лидера женского футбола команды "Севинч" состоится 19 мая на нашем поле.