RU

Последние новости

07:58Испанлар Европани «забт этишди». «Қизил фурия» икки кун ичида иккита «Евро»да ғалаба қозонишди  2 07:26Ўртоқлик учрашуви. «Қўқон-1912» «Сўғдиёна»ни мағлуб этди   1 01:48"Ал Шабаб" "Милан" футболчисини 14 млн евро эвазига харид қилишга тайёр, аммо...  3 01:21"Милан" сардори "Галатасарой"ни рад этди. Турк клуби ҳимоячига "Милан"дагидан кўпроқ маош таклиф қилганди  1 00:51"Комо" Рафаэль Вараннинг трансферини эълон қилди  3 00:22"Жирона" "Тоттенхэм" форвардини ижарага олиш бўйича келишувга эришди  1 23:51"Манчестер Юнайтед" яқин вақтларда Санчонинг тақдирини ҳал қилади  1 23:21"Барселона" собиқ футболчиси "Ювентус"га ўтишга яқин  1 22:55Мбаппесиз: "Реал" АҚШдаги турне учун таркибини эълон қилди  3 22:31"Реал" 2025 йилда Трент ва Дэвис билан текинга шартнома имзолаш устида ишламоқда  5 22:06"Галатасарой" 22 млн еврога РПЛдан ўйинчи харид қилади?  1 21:23"Челси" "Реал" посбони билан шартнома имзоламайди  7 20:56Сержи Роберто "Аякс"га ўтиши мумкин. У "Барса"дан эркин агент мақомида кетади  1 20:31МЮ 25 млн евро эвазига Мазрауининг ўтиши борасида "Бавария" билан келишувга эришди  2 20:04"Атлетико" "Вильярреал" форвардига қизиқмоқда  1

«Бунёдкор» победил в гостях лидера чемпионата! Новости

«Бунёдкор» победил в гостях лидера чемпионата!

В центральном матче 18-тура высшей лиги Узбекистана встречались «Локомотив» и «Бунёдкор».

Зрители увидели упорную борьбу в исполнении двух великолепных команд. Счёт матча на 19-минуте открыл молодой полузащитник «Бунёдкора» Забихилло Уринбоев.

На 40-минуте встречи с пенальти сравнял счет, нападающий Фарход Тожиев. А на 68-минуте легионер Иван Милошевич забил победный гол для «ласточек».

«Локомотив» (Ташкент) – «Бунёдкор» (Ташкент)
Судьи:
В. Коваленко (Ташкент), М. Саидкосимов (Ташкент), Х. Шодмонов (Бухара), Р. Толибжанов (Фергана)
Инспектор: Г. Каримов (Ташкент).

«Локомотив»: 1. Игнатий Нестеров, 10.Фарход Тожиев, 17.Салим Мустафоев, 18.Фозил Мусаев, 20.Ислом Тухтахужаев, 24.Иброхим Рахимов, 35.Шавкат Муллажонов, 50.Александр Гейнрих, 61.Дилшод Рахматуллаев, 77.Жасур Хасанов (старший), 88.Лутфулла Тураев

Запасные: 84.Темур Жураев, 4.Бобурбек Йулдошев, 7.Садриддин Абдуллаев, 22.Виктор Карпенко, 23.Иван Нагаев, 60.Артём Филипосян, 70.Алишер Шогуломов

«Бунёдкор»: 45.Акбар Тураев, 2.Акмал Шорахмедов, 4.Хайрулла Каримов (С), 6.Анвар Гофуров, 8.Жавлон Иброхимов, 9.Минори Сато, 13.Иван Милошевич, 19.Забихилло Уринбоев, 20.Самир Бекович, 21.Сардор Рашидов, 8.Достонбек Хамдамов

Запасные: 1.Павел Бугало, 11.Олександр Пишур, 14.Вохид Шодиев, 27.Сардор Собирхужаев, 33.Олег Зотеев, 48.Акрамжон Комилов, 59.Нуриддин Хасанов.

Голы: Забихилло Уринбоев 19 (Самир Бекович), Иван Милошевич 68 (Сардор Рашидов) - Фарход Тожиев 40 (с пенальти).