14:09Эшитдик-да! "Бунёдкор" бугун "Олимпик" ўйинчиси билан шартнома тузади  2 13:39"Пахтакор" стадионига таъмир керак. У Суперлигани қабул қила олмайди  13 13:10Энцо Фернандес АҚШда "Челси" сафига бориб қўшилди  1 12:52Ўзбекистонлик спортчиларнинг Париж Олимпиадасидаги иштирокидан ОНЛАЙН  1 12:31ЦСКА ҳужумчиси Греция клуби билан шартнома имзолайди   2 12:05Шерзод Файзиев қаерда?   6 11:50"Краснодар" бразилиялик футболчиси билан янги шартнома имзолади   1 11:29Леон Горецкага "Атлетико Мадрид" ва "Наполи" қизиқиш билдирмоқда  1 10:33«Олимпик» 7 нафар футболчи билан шартнома тузди  5 10:09Футбол, Ҳасанбой ва бошқалар. Бугун Париж Олимпиадасида иштирок этадиган спортчиларимиз рўйхати билан танишинг  3 10:00УзПФЛ. «Нефтчи» етти нафар футболчини рўйхатдан ўтказди ва яна шунча футболчи билан хайрлашди  6 09:28FourFourTwo. Футбол тарихидаги энг яхши таянч яримҳимоячилар рейтинги тузилди  10 08:56Ибаи Гомес: "Ўзбекистонга қарши ўйинда ғалаба қозонсак, кейинги босқичга йўл олишимизга ишонаман"  21 08:25«Насаф» собиқ дарвозабони ва яна икки нафар футболчи. «Қўқон-1912» уч нафар футболчи билан шартнома тузди  1 07:55Канада терма жамоаси гуруҳда иккита учрашувда ғалаба қозонди, бироқ уларда ҳозирча 0 очко. Қандай қилиб?  2

«Алмалык» и «Локомотив» разошлись миром Новости

«Алмалык» и «Локомотив» разошлись миром

Дружина Игоря Шквырина приняла подопечных Вадима Абрамова.
Команды показали достаточно хорошую игру. Зрители увидели много голов.

Счёт в матче открыли хозяева, отличился Жахонгир Абдумуминов. Несмотря на все усилия, в первом тайме, командам так и не удалось поразить ворота соперника.

Второй тайм активнее начали столичные футболисты. В результате чего на 67-минуте, после удара Санжара Шоахмедова, сумели сравнять счёт. Хозяева не растерялись и сразу же бросились вперёд. И на 70-минуте Шавкат Саломов, после навеса Арсланмурода Омонова, снова вывел свою команду вперёд. А под конец матча Лутфулла Тураев установил окончательный счёт встречи – 2:2. Боевая ничья в пользу соперников обеих команд.

«Алмалык» - «Локомотив» 2:2
Голы:
Жахонгир Абдумуминов 5 , Санжар Шоахмедов 67, Шавкат Саломов 70 (Арслонмурод Омонов), Лутфулла Тураев 86 (Жасур Хасанов млад).
14 мая 2015. Алмалык. Стадион «АГМК». 19:00
Судьи: В. Серазетдинов (Ташкент), Р. Самандаров (Навои), О. Жумаев (Навои), А. Рискуллаев (Ташкент)
Инспектор: Р. Айтеков (Ташкент).

«Алмалык»: Умид Хонимқулов, Абдукаххор Хожиакбаров, Сахоб Жураев (Гулом Урунов 51), Шавкат Саломов, Зохир Пиримов (Азамат Исроилов 71) , Ислом Иномов, Саламат Қутибоев, Никита Павленко (Арслонмурод Омонов 56), Адриан Кашкаваль, Жахонгир Абдумуминов, Наманья Йованович.
Запасные: Никита Шквырин, , Мухаммад Исаев, Исломбек Исакжанов, Дониёр Исмоилов.

«Локомотив»: Маъмур Икромов, Шавкат Муллажонов, Темурхужа Абдуҳоликов (Марат Бикмаев 73) , Лутфулло Тураев, Жасур Хасанов (млад), Салим Мустафоев, Тимур Кападзе, Санжар Шоахмедов, Икром Алибоев (Дамир Кояшевич.66) , Неманья Яничич, Олег Зотеев (Жасур Хасанов (старш) 65).
Запасные: Игнатий Нестеров, Бобур Юлдашев, Карен Абрамов, Сергей Прохоров.

Предупреждены: Жахонгир Абдумуминов , Салим Мустафоев 25, Неманья Яничич 32, Икром Алибоев 36, Абдукаххор Хожиакбаров 36, Шавкат Саломов 42, Неманья Йованович 64, Умид Хонимкулов 75, Арслонмурод Омонов 76, Ислом Иномов 79, Дамир Кояшевич 88.