14:07"Ливерпуль" етакчиси жамоада қолмоқчи  1 13:38ОЛИМПИАДАГАЧА. Испания ОТЖ ҳақида нималарни билишимиз керак ёхуд "Қизил фурия" билан танишамиз  4 13:03Месси кесма паслар бўйича Топ-5 нинг охирги 2 мавсумида етакчи. Лео ПСЖни бир йил олдин тарк этган  6 12:25Гвардиола: "У қарор қабул қилиши керак"  3 11:42Эшитдик-да! "Олимпик"нинг яна бир футболчиси Суперлиганинг бошқа клубига ўтмоқда  5 11:05«Реал Мадрид» яна бир фахрий ҳимоячини текинга қўлга киритиши мумкин  5 10:29Нега Тимур Кападзенинг Испанияга қарши ўйин олди ташкил этилган матбуот анжуманидаги фикрлари ҳеч бир ўзбек ОАВсида чиқмади?  40 09:57АS нашри Испания ОТЖнинг бугунги учрашув учун тахминий таркибини эълон қилди  20 09:22Ўзбекистон ОТЖнинг бугунги учрашув учун тахминий таркиби билан танишинг  27 08:55“Mirabror Usmanov Cup-2024”. Бугун учинчи ўрин ва финал учун учрашувлар бўлиб ўтади  3 08:26Ҳусайн Норчаев олимпиада олдидан ФИФАга тайёргарлик, режалар ва мақсадлар ҳақида интервью берди  15 08:01ESPN нашри ХХI асрнинг энг яхши футболчилар рейтингини тузиб чиқди  19 07:21Тарих ёзишда давом этамиз! Бугун Ўзбекистон ОТЖ Олимпия ўйинларида дебют баҳсида майдонга тушади  41 00:47Чалобага АПЛнинг уч клуби қизиқиш билдирмоқда  1 00:30"Барселона" Мексика терма жамоаси мураббийлар штабига қўшилган Маркес учун 2 миллион евро олди  3

Суперлига. "Пахтакор" одержал волевую победу в матче с "Металлургом" Новости

Суперлига. "Пахтакор" одержал волевую победу в матче с "Металлургом"

Прошла встреча 7-тура Суперлиги Узбекистана, где столичный "Пахтакор" дома принял "Металлург".

Счет матча открылся довольно быстро и этот гол забили не хозяева поля. На 12-минуте Станислав Андреев бросил мяч с боковой линии и Исломбек Исокжонов из-за пределов штрафной поразил ворота столичной команды - 0:1.

Гости даже не успели порадоваться и уже на следующей минуте восстановили равновесие. Машарипов с левого фланга ворвался в штрафную и отдал пас Драгану Черану, который без особого труда записал на свой счет очередной гол - 1:1.

На 36-минуте арбитр матча назначил пенальти в ворота "Металлурга". Лобанов нарушил правила против Машарипова. К точке подошёл всё тот же Черан и вывел свою команду вперед - 2:1.

До и после перерыва никому больше не удалось изменить цифры на табло и "Пахтакор" одержал на своем поле волевую победу.

"Пахтакор" - "Металлург" 2:1
1 мая 2019 год. Ташкент. Центральный стадион "Пахтакор". 18:30
Судьи:
Акобир Шукуруллаев, Алишер Усманов, Рамил Шаяхмитов, Достон Рахмонов.
Инспектор: Константин Смирнов.
Коммиссар: Лазиз Кучкоров.

Голы: Исломбек Исоқжонов 12, - 0:1 (Станислав Андреев). Драган Черан 13, - 1:1 (Жалолиддин Машарипов). Драган Черан 37 пенальти, - 2:1.

"Пахтакор": Санжар Қувватов, Хожиакбар Алижонов, Акром Комилов, Жалолиддин Машарипов (Сардор Собирхўжаев, 63), Драган Черан, Игорь Сергеев (Собит Синдаров, 86), Достонбек Ҳамдамов, Одилжон Ҳамробеков (Владимир Козак, 72), Шерзод Аъзамов, Марко Симич, Жавоҳир Сидиқов.
Захира: Элдорбек Суюнов, Алишер Салимов, Егор Кримец, Шоҳруҳ Маҳмудхожиев, Марат Бикмаев, Фарруҳ Сайфиев.

"Металлург": Александр Лобанов, Аббос Отахонов, Иброҳим Йўлдошев (Муҳаммад Исаев, 46), Ислом Исоқжонов (Сергей Тумасян, 80), Баҳром Абдураҳимов, Шавкат Муллажонов, Дониёр Усмонов (Суҳроб Нуруллоев, 56), Камолиддин Тожиев, Станислав Андреев, Акбар Исматуллаев, Баҳодир Пардаев.
Захира: Зафар Сафоев, Маҳмуджон Қудратиллаев, Зоҳид Абдуллаев, Музаффар Музаффаров, Шаҳзодбек Ғофурбеков, Одилбек Абдумажидов.

Огоҳлантиришлар: Иброҳим Йўлдошев 27, Александр Лобанов 36, Муҳаммад Исаев 66.

Исломбек Исокжанов - 12'

45'
90'
13'  Драган Черан
13'  Джалолиддин Машарипов
37'  Драган Черан
63'  Джалолиддин Машарипов (Сардор Собирходжаев)
72'  Одилжон Хамробеков (Владимир Козак)
86'  Игорь Сергеев (Собит Синдаров)
12'  Исломбек Исокжанов
12'  Станислав Андреев
27'  Иброхим Юлдашев
36'  Александр Лобанов
46'  Иброхим Юлдашев (Мухаммад Исаев)
56'  Дониер Усманов (Сухроб Нуруллоев)
66'  Мухаммад Исаев
80'  Исломбек Исокжанов (Сергей Тумасян)