00:05"Динамо" Жаҳонгир Ўрозов ва Муҳаммадали Турсуновни ўз таркибига қўшиб олди  0 23:30Жоау Канселунинг кейинги манзили Саудия Арабистони бўладими?  0 22:55Ханс-Дитер Флик: "Ямалнинг оёғи ердан узилмаслиги керак"  1 22:15ОКМК назорат ўйинида "Олимпик"ни йирик ҳисобда мағлуб қилди  1 21:35Матс Хуммелс Еврокубокларда ўйнайдиган А Серия клубига ўтиши мумкин  0 20:54"Қизилқум" назорат ўйинида "Локомотив U21"га мағлуб бўлди  0 20:31Расман: Стадиондаги муаммо сабаб "Динамо" — "Навбаҳор" учрашуви қолдирилди  47 20:00Де Хеа фаолиятини А Cерияда давом эттирадими?  1 19:39Ана холос! "Рома" ва "Тоттенхэм" собиқ ҳужумчиси 11 йилдан сўнг фаолиятини тиклашга қарор қилди  4 19:13УEФА Суперкубоги ўйинини ким бошқариши маълум  0 18:49Погбанинг акаси Бельгиянинг учинчи лигасида ўйнайди  4 18:25"Бунёдкор" собиқ бош мураббийи Парижда ўғриликка учради  13 18:01"Шўртан" учта трансферни амалга оширди  3 17:39"Ланс" "Челси" собиқ ҳимоячиси билан битим тузди. У Ҳусановга рақобатчи бўлади  5 17:15Тер Штеген – "Барса"да сардорлик учун асосий номзод  2

Суперлига. "Насаф" уверенно переиграл "Согдиану", а Кенжабоев забил красивый гол Новости

В рамках 2-тура Суперлиги Узбекистана прошла встреча "Насаф" - "Согдиана".

Подопечные Рузикула Бердиева уверенно переиграли оппонентов из Джизака. Уже на 6-минуте Дилшод Саитов вывел хозяев поля вперед, но в концовке первой половины легионер гостей Никола Милинкович восстановил равновесие.

Во втором тайме "драконы" доказали, что на данный момент они сильнее своего соперника. Сперва на 53-минуте Бобир Давлатов отметился результативным ударом, а под занавес матча Ислом Кенжабоев великолепным ударом установил окончательный счет поединка - 3:1.

Суперлига Узбекистана– 2019. 2-тур
“НАСАФ” – “СОГДИАНА” 3:1
31.03.2019. Карши. Стадион “Марказий” ("Центральный"). 11332 зрителя.
Главный арбитр
: Зокиржон Кодиров (Навоий)
ПомощникиОбид Жумаев, Руслан Самандаров (Навоий)
Резервный арбитр: Шухрат Ражабов (Бухара)
Инспектор: Игорь Нехочин (Наманган)
Комиссар: Бахтиёр Маметов.

Голы: Дилшод Саитов 6, - 1:0. Никола Милинкович 33, - 1:1 (Нуриддин Хасанов). Бобир Давлатов 53, - 2:1. Ислом Кенжабоев 79, - 3:1.

“Насаф”: 1.Умиджон Эргашев, 5.Голиб Гайбуллаев, 8.Дилшод Саитов, 9.Хумоюн Муртазоев, 18.Бобир Давлатов (15.Журабек Маннонов, 89), 19.Сардор Абдураимов, 22.Акмал Мозговой, 27.Ислом Рашидхонов (17.Дониёр Нарзуллаев, 86), 28.Хуршидбек Мухторов, 77.Ойбек Бозоров (20.Ислом Кенжабоев, 66), 92.Умарбек Эшмуродов (с).
Запасные: 21.Машхуржон Мухаммаджонов, 35.Абдувохид Неъматов, 6.Азизжон Ганиев, 10.Бобир Абдихоликов, 14.Шароф Муҳитдинов, 34.Шерзод Насруллаев.

“Согдиана”: 27.Милан Митрович, 3.Искандар Шойкулов, 4.Элёр Орифов, 5.Кахи Махарадзе, 6.Нуриддин Хасанов (8.Сирож Мелиев, 66), 7.Санжар Рашидов (c), 11.Иззатила Абдуллаев (10.Шохруз Норхонов, 58), 17.Достон Тошматов (9.Ойбек Нурматов, 68), 23.Мухаммад Юлдошев, 91.Никола Милинкович, 97.Шахбоз Журабеков.
Запасные: 1.Ширинбой Абдуллаев, 18.Шерзот Шакиров, 32.Диан Талхатов, 70.Дурбек Камолов, 77.Даниел Насридинов.

ПредупрежденыЭлёр Орифов 24, Хумоюн Муртазоев 24, Сардор Абдураимов 83.

Никола Милинкович - 33'

45'
90'
6'  Дилшод Саитов
24'  Хумоюн Муртозаев
53'  Бобурбек Давлатов
66'  Ойбек Бозоров (Ислом Кенжабоев)
79'  Ислом Кенжабоев
83'  Сардор Абдураимов
86'  Ислом Рашидханов (Дониер Нарзуллаев)
89'  Бобурбек Давлатов (Джурабек Маннонов)
24'  Элер Орифов
33'  Никола Милинкович
33'  Нуриддин Хасанов
58'  Иззат Абдуллаев (Шохруз Норхонов)
66'  Нуриддин Хасанов (Сирож Мелиев)
68'  Достон Ташматов (Ойбек Нурматов)