RU

Последние новости

00:47Чалобага АПЛнинг уч клуби қизиқиш билдирмоқда  0 00:30"Барселона" Мексика терма жамоаси мураббийлар штабига қўшилган Маркес учун 2 миллион евро олди  0 00:03"Милан" ҳимоячиси Бельгияга йўл олди  0 23:46"Реал Мадрид" бошқа ҳеч кимни сотиб олишни режалаштирмаяпти  0 23:29"Челси"ни 12 нафар футболчи тарк этиши мумкин - барча номлар маълум  2 23:12Туркия. Турғунбоевнинг ягона голи "Сивасспор"га ўртоқлик ўйинида ғалаба тақдим этди  2 22:55Ўртоқлик ўйини. "Арал" Суперлига жамоасини мағлуб этди  4 22:27Венесуэлада ВАР томонидан белгиланган офсайд чизиғи муҳокамаларга сабаб бўлди  12 22:00"Челси" Сарр билан шартномани бекор қилди. Футболчи эркин агент сифатида "Ланс"га йўл олади  1 21:43"Футбол бола тилидан" лойиҳаси давом этади. Меҳмонимиз — 9 ёшли Диёрбек Равшанов  0 21:21Шерзод Эсанов “Андижон” мухлислари билан хайрлашди  9 21:02Испания ОТЖ бош мураббийи: "Бор эътиборимизни Ўзбекистонга қарши ўйинга қаратганмиз"  21 20:49Париж-2024. Ўзбекистоннинг Испанияга қарши қандай либосда майдонга тушиши маълум  22 20:21Хёйбьерг "Тоттенхэм"дан "Марсел"га ўтди  3 20:00Расман: Мбаке — "Барселона" футболчиси!  5

Суперлига. Гонсалвеш принес победу "Пахтакору" над "Кызылкумом" Новости

Суперлига. Гонсалвеш принес победу "Пахтакору" над "Кызылкумом"

В 6-туре Суперлиги Узбекистана ташкентский "Пахтакор" у себя дома принял "Кызылкум".

На 34-минуте матча Тиаго Безерра сильным ударом за пределами штрафной площадки поразил ворота соперника - 1:0.

Команды на перерыва ушли с таким же счетом.

На 62-минуте матча арбитр назначил пенальти в ворота хозяев и Неманья Йованович восстановил равновесие - 1:1.

А на 74-минуте Эркин Жабборов не сумел поймать мяч и после чего сбил Жалолиддина Машарипова. Рефери во второй раз указал на точку, на сей раз в ворота гостей. Легионер "львов" Исмоил Гонсалвеш уверенно реализовал пенальти и принес "Пахтакору" победу - 2:1.

18:00 - “Пахтакор” – “Кызылкум” 2:1
12 апреля 2018. Ташкент. Центральный стадион "Пахтакор". 10241 зритель.
Судьи:
В.Агишев (Ташкент), О.Абдувасилов (Ташкент), С.Шоюсупов (Ташкент), Ж.Мухторов (Ташкент).
Инспектор -  Р.Серазитдинов (Ташкент).

Голы: Тиаго Безеррв 34, - 1:0 (Азим Ахмедов). Неманья Йованович 62 с пенальти, - 1:1. Исмоил Гонсалвеш 76 с пенальти, - 2:1 (Жалолиддин Машаипов).

"Пахтакор": Элдорбек Суюнов, Владимир Козак, Шерзод Аъзамов, Марко Симич (с), Акмал Шорахмедов, Азим Ахмедов (Станислав Андреев, 66), Дилшод Рахматуллаев, Жасур Яхшибоев (Бахром Абдурахимов, 64), Жалолиддин Машарипов, Тиаго Безерра, Исмоил Гонсалвеш (Жасур Хакимов, 82).
Запасные: Александр Лобанов, Хожиакбар Алижонов, Жамшид Искандеров, Камолиддин Тожиев, Достон Иброхимов, Фаррух Сайфиев.

"Кызылкум": Эркин Жабборов, Файзулло Камбаров, Георги Квесиешвили, Мухсин Убайдуллаев, Шерали Жураев, Эркин Бойдуллаев (с), Нодир Камолов (Самандар Шодмонов, 53), Миржалол Касымов, Артур Геворкян, Дониёр Усмонов (Акмал Рустамов, 65), Неманья Йованович
Запасные: Евгений Черемисин, Хумоюн Абдуалимов, Сергей Прохоров, Орзу Раззоков, Элгужа Григалашвили, Аббос Абдукаримов.

Предупреждены: Шерзод Аъзамов 61, Дилшод Рахматуллаев 70, Эркин Жабборов 74.