Ўзбекистон у-20 термасининг мундиаллардаги иштирокига назар Новости
Ўзбекистон у-20 термасининг мундиаллардаги иштирокига назар
Ёшлар терма жамоамиз 1992 йилдан буён ушбу мусобақа саралашида қатнашиб келади.
Ёшлар терма жамоамиз 1992 йилдан буён ушбу мусобақа саралашида қатнашиб келади. Ҳозирча 15 уринишнинг 6 тасида кичик мундиал йўлланмаси қўлга киритилган. Ҳар икки йилда ўтказиладиган турнирнинг финал босқичида ёшлар термамиз ҳозирга қадар 4 бор иштирок этган (2021 йили йўлланма олганмиз аммо Covid 19 сабаб ўтказилмаган). Уларнинг 2 тасида Туркия 2013 ва Янги Зеландия 2015 да чорак финалга қадар етиб борилган бўлса, 2 тасида БАА 2003 ва Миср 2009 да гуруҳ босқичидаёқ сафар қариган.
Термамиз ўтган 4 мундиалда жами 16 ўйинда иштирок этиб,  4 ғалаба 2 дуранг ва 10 мағлубият қайд этган. Урилган голлар сони 20 та бўлса, 30 бор бизнинг постимиз ишғол қилинган. Бир неча кунлардан сўнг 20 майда Аргентина яшил майдонларида старт оладиган турнирга вакилларимиз Осиё чемпионлари сифатида ташриф буюришади. Мусобақада Равшан Ҳайдаров бошқарувидаги жамоадан қандай натижа кутяпсиз изоҳларда ёзиб қолдиринг.