23:35Тимур Кападзе: "Иккала ўйинда ҳам ютишимиз мумкин эди"  52 23:01Расман: "Атлетико" Испания терма жамоаси футболчиси билан шартнома имзолади  1 22:29"Навбаҳор" назорат учрашувида йирик ҳисобда ғалаба қозонди. Қувватовдан норасмий дебют, Никабадзедан хет-трик  9 21:31"Манчестер Юнайтед" форварди ПСЖга ўтиши мумкин  4 21:05Париж-2024. Ўзбекистон иккинчи турда Мисрга ютқазди ва гуруҳдан чиқиш имкониятини йўқотди  832 20:53Париж-2024. Испания терма жамоаси биринчи бўлиб плей-оффга чиқди  7 20:22"Манчестер Юнайтед" испаниялик футболчига қизиқмоқда  1 19:56"Барселона" Уильямс учун кутилганидан 4 млн. евро кўп пул тўлаши керак  2 19:22ФИФА Аргентинанинг эътирозига жавоб берди  4 18:52Ҳусниддин Ғофуров - "Қўқон-1912" футболчиси  3 18:24Биринчи даврада "Бунёдкор"да ўйнаган футболчи Босния ва Герцеговина клубига ўтди  1 18:00Ўзбекистон ўйнайдиган "Божуар" стадиони баҳсга тайёр  7 17:50Доминикан Рес. - Испания. Асосий таркиблар эълон қилинди  17 17:13Магуайр: "МЮни яна муваффақиятли қилиш вақти келди"  4 17:03Эндрик таништирув маросимига 43 минг мухлис келди  1

Молодежная лига. Бывает, оказывается, и такое Новости

Молодежная лига. Бывает, оказывается, и такое

Встреча резервистов “Бунёдкора” и “Алмалыка” оказалась богатой на голы и на неожиданные повороты.
До перерыва соперники обменялись голами. Нодир Мавлонов метров с 35-ти поразил ворота гостей, на что точным ударом с близкого расстояния ответил Дониёр Исмоилов.

Во втором тайме сначала хозяева прибрали инициативу и за 15 минут забили три гола подряд. Отличились Жавохир Кахрамонов, Сардорбек Азимов и Миржамол Косимов. Посчитав задачу выполненной, наши ребята успокоились. А гости не собирались сдаваться. Дублем отметился Ислом Исокжонов, по голу забили Пулат Тулаков и Жасурбек Умаров. Причем победный гол “Алмалыка” был забит на третьей компенсированной к матчу минуте…
Таким образом, триллер завершился с досадным счетом - 4:5.

Молодежная лига, 14-тур
“БУНЁДКОР” - “АЛМАЛЫК” 4:5 (1:1)
Голы:
Нодир Мавлонов 3 (1:0), Дониёр Исмоилов 6 (1:1), Жавохир Кахрамонов 51 (2:1), Сардорбек Азимов 66 (3:1), Миржамол Косимов 66 (4:1), Ислом Исокжонов 72 (4:2), Пулат Тулаков 74 (4:3), Жасурбек Умаров 89 (4:4), Ислом Исокжонов 90+3 (4:5)
Предупреждения: Мухаммад Исаев 16, Улугбек Худойбердиев 19, Кадамбой Нурметов 71, Владислав Нуриев 82

“Бунёдкор”: 35.Абдукарим Мухаммедов, 4.Миржамол Косимов, 6.Рустамжон Ашурматов, 10.Отабек Шукуров, 15.Эргаш Исмоилов, 18.Шохзод Абдурахимов, 23.Нуриддин Хасанов, 24.Хуршид Гиёсов, 28.Нодир Мавлонов, 30.Сардорбек Азимов, 48.Акрамжон Комилов
Вышли на замену: 9.Жавохир Кахрамонов, 14.Вячеслав Пурак, 5.Мухаммадодил Кахрамонов, 54.Босит Рахимов, 33.Георгий Погосов, 11.Владислав Нуриев

“Алмалык”: 35.Никита Шквирин, 3.Азамат Исроилов, 4.Улугбек Худойбердиев, 6.Мухаммад Исаев, 7.Кадамбой Нурметов, 8.Диёр Усмонхужаев, 9.Ислом Исокжонов, 10.Абдумалик Тошпулатов, 13.Дониёр Исмоилов, 17.Сарвар Жураев, 20.Мурод Ахадов
Вышли на замену: 25.Акмал Ортиков, 5.Азизбек Суюнов, 11.Пулат Тулаков, 14.Дониёр Набиев, 18.Жасурбек Умаров, 22.Абдулазиз Журабоев, 23.Анвар Сафаров
Судьи: А.Эргашев (Ташкент) - 7,2; Ф.Ёрмухаммедов - 7,0; М.Миржалалов - 7,0; Р.Нуъмонов - 7,0

Инспектор: Г.Имомов (Ташкент)