00:49"Интер" Депайга таклиф юборди  3 00:22Дуглас Коста "Флуминенсе"ни тарк этди  2 23:45Куртуа — жирафа, Рюдигер — псих, Менди — генерал. "Реал Мадрид" футболчилари бир-бирларини қандай чақиришади?  4 23:28"Барселона" Фликни бош мураббий сифатида таништирди  12 23:01Ўзбекистонлик ўсмирлар Японияни тор-мор этди  8 22:44Париж-2024. Ўзбекистон ОТЖ легионери терма жамоа ихтиёрини вақтинчалик тарк этди  17 22:22Ўртоқлик ўйини. Бразилиялик футболчини кўрикдан ўтказаётган "Динамо" "Бунёдкор"ни мағлуб этди  6 22:05"Ювентус" ўз футболчисини "Борнмут"га 18 миллион еврога сотади  1 21:48"Реал" Кепа эвазига Лунинни "Челси"га қўйиб юборишга тайёр  2 21:31Гвардиола "Реал Мадрид" футболчилари "Олтин тўп"га фаворит эканлигини айтди  20 21:14Франциянинг 6 карра чемпиони профессионал клуб мақомидан маҳрум қилинди  5 20:57УEФА Евро-2024 ўйинларида мухлисларни ирқчилик ва камситувчи хатти-ҳаракатлари учун етти давлатни жаримага тортди  3 20:30Назорат учрашуви. Ўзбекистон U-21 терма жамоаси Суперлига клубига ютқазди  2 20:13Париж-2024. Рақиб футбол жамоаси машғулот майдонига дрон учирган мамлакат ходимлари турнирдан четлатилди  0 19:55Азмун БАА клубига ўтади  13

Кубок Узбекистана. "Пахтакор" забивает 4 безответных мяча "Локомотиву" и выходит в полуфинал Новости

Завершился матч 1/4 финала кубка Узбекистана "Пахтакор" - "Локомотив".

На 21-минуте после паса с углового Шерзод Аъзамов бьет головой, а Нестерову удается отбить удар, Егор Кримец отправляет головой мяч прямо в сетку ворот - 1:0.

На 42-минуте Садриддин Абдуллаев после бьет Черана , получает красную карточку и покидает поле.

На 53-минуте матча Тиаго Безерра принимает пас от Гонсалвеша и отправляет мяч в ворота "железнодорожников" - 2:0.

На 82-минуте Тиаго Безерра выходит один на один с Нестеровым и перебрасывает мяч через него в ворота "Локомотива" - 3:0.

89-минута: Игорь Сергеев получает передачу с правого фланга от Яхшибоева и точно бьет по воротам - 4:0.

"Пахтакор" одерживает сокрушительную победу в матче и выходит в полуфинал.

1/4 финала. 18 сентября
20:00 - “Пахтакор” – “Локомотив” 4:0
Судьи:
Ахрол Рискуллаев,  Андрей Цапенко,  Санжар Шоюсупов,  Вадим Агишев.
Инспектор:  Артём Арутюнов.
Комиссар:  Бахтиёр Намозов.

Голы: Егор Кримец 21, - 1:0. Тиаго Безерра 53, - 2:0. Тиаго Безерра 82, - 3:0. Игорь Сергеев 89, - 4:0.

"Пахтакор": Элдорбек Суюнов, Акмал Шорахмедов, Шерзод Аъзамов, Азимжон Ахмедов (Владимир Козак, 70), Дилшод Рахматуллаев (Жахонгир Ахмадов, 66), Жалолиддин Машарипов (Жасур Яхшибоев, 82), Исмаэль Гонсалвеш (Игорь Сергеев, 78), Егор Кримец, Фаррух Сайфиев, Драган Черан (Жамшид Искандеров, 85), Тиаго Безерра.
Запасные игроки: Александр Лобанов, Хожиакбар Алижонов, Бахром Абдурахимов, Камолиддин Тожиев.

"Локомотив": Игнатий Нестеров, Кахи Махарадзе (Диёр Туропов, 84), Садриддин Абдуллаев, Икром Алибоев, Темурхужа Абдухоликов (Сардор Рашидов, 58), Сардор Мирзаев (Хусниддин Гофуров, 72), Ислом Тухтахужаев, Санжар Шоахмедов (Азизбек Омонов, 90), Олег Зотеев, Анзур Исмоилов, Игорь Йелич.
Запасные игроки: Маъмур Икромов, Николай Погребняк, Идрис Бикмайкин, Алишер Шогуломов, Фаррух Иброхимов.

Предупреждения: Элдорбек Суюнов 42, Ислом Тухтахужаев 48, Фаррух Сайфиев 60, Владимир Козак 74.

Удаление: Садриддин Абдуллаев 42.