Maksim SHackix: "Futbolga bo'lgan bunday munosabat hamda bu chempionat bilan mundialni ancha kutishingizga to'g'ri keladi"
06 avg 2022 21:34
Coca Cola Superligasining 11-turidan o'rin olgan "So'g'diyona" – "Paxtakor" (2:2) uchrashuvidan keyin mehmonlar bosh murabbiyi Maksim SHackix fikrlarini bildirdi.
"Bilasizmi, biz bunday quruq va suv sepilmagan maydonda o'zimiz xohlagan, Evropa darajasidagi futbolni ko'rsata olmaymiz. Hakamlar haqida gapirishni yoqtirmayman, lekin shunga majbur bo'lyapmiz. Negadir ikki o'yindan beri aqlga sig'maydigan ishlar sodir bo'lyapti. Ko'rib chiqib, muhokama qilib olamiz.
Siz O'zbekiston terma jamoasi Jahon chempionatiga borishini xohlaysiz, buni kutib qarib ketasiz. Futbolga bo'lgan bunday munosabat hamda bu chempionat bilan mundialni ancha kutishingizga to'g'ri keladi. SHuning uchun buni orzu ham qilmang", – dedi SHackix.