Хоразмда замонавий стадион қурилиши бошланди ! Янгиликлар
Хоразмда замонавий стадион қурилиши бошланди !
Мамлакатимизда спортни ривожлантириш учун бир неча йирик ишлар амалга ошириб келинмоқда.
Жумладан уч босқичли спорт байрамларининг 2015 йилдагисига Хоразм вилояти мезбонлик қилади. Ушбу муносабат билан Хоразм вилояти марказидаги "Хоразм" стадиони энди бутунлай янгидан қад ростлайди ва аллақачон амалдаги ишлар бошлаб юборилди. Бу ҳақида "Хоразм" клуби бош дирекори Султонбек Нурметов сайтимизга хабар бериб ўтди.
"2015 йилнинг май ойигача Хоразмда замонавий 15 минг ўринга мўлжалланган стадион қад кўтаради ва ишлар бошлаб юборилди. Ушбу стадион спорт байрами муносабати билан бутунлай қайтадан қурилаётган бўлса ҳам "Хоразм" жамоаси стадиони бўлиб қолади. Стадион замонавий бўлиб , барча талабларга жавоб берадиган бўлади. Ҳозирда барча режалар тайёр бўлиб ишларни бошлаб олдик. Яқинда стадион ҳақидаги барча тўлиқ маълумотларни ОАВ га етказамиз", - дея айтиб ўтмоқда клуб бош директори
Эслатиб ўтамиз "Хоразм" клуби айнан мана шу "Хоразм" стадионда ўз уй учрашувларини ўтказиб келмоқда. Жамоа кейинги йилда ўз уй учрашувларини қайси стадионда ўтказиши ҳали маълум эмас.