01:48А Серия. "Кальяри" "Ювентус"га қарши ўйинда охирги дақиқалардаги автогол сабаб ғалабани қўлдан чиқарди. Шомуродов 79-дақиқада алмаштирилди  40 01:40Каземиро: "Анчелотти МЮга ўтаётганимни билиб, йиғлаб юборганди"   1 01:15U-23 Осиё кубоги. Ироқ Тожикистонни ишончли тарзда мағлуб қилди  0 00:58Начо "Реал"га мавсум охирида жамоадан кетишини маълум қилди  5 00:40Ўзбекистон Қувайтга қарши ўйинда тўлиқ оқ либосда ҳаракат қилади  2 00:37Виталий Левченко: "Биз учун чемпионат ёки кубок учрашуви фарқланмайди"  1 00:25Иван Бошкович: "Ғалаба осонликча келмаслигини бугунги ўйин ҳам кўрсатиб берди"  0 00:10"Жиззах" бош мураббийи: "Таркибимиз фақат маҳаллий футболчилардан иборат экани мени хурсанд қилади"  1 00:05Футзал бўйича Осиё Кубоги. Ироқ - Ўзбекистон 1:4   0 00:00Саидазамат Мирсаидов: "Рақиб ким бўлишидан қатъий назар, ҳар бир учрашувда ғалаба қозонишни мақсад қилганмиз"  0 23:45Ўзбекистон олимпия терма жамоасининг бугунги машғулоти. Эртанги рақиб - Қувайт  1 23:29Ўзбекистон U-23. Навбатдаги машғулот қандай ўтди? Мирсаидов ва Одиловдан интервью  0 23:23U-23 Осиё Кубоги. Саудия Арабистони Таиландга бешта гол урди, Япония БААга имконият қолдирмади  1 22:52Элдор Шомуродов "Ювентус"га қарши ўйинни асосий таркибда бошлайди!  26 22:47Абдуқодир Ҳусанов эртага ўтказиладиган "Ланс" – "Клермон" учрашуви қайдномасига киритилди  1

Суперлига. "Локомотив" одержал победу на дерби Янгиликлар

Суперлига. "Локомотив" одержал победу на дерби

Завершилась встреча 19-тура Суперлиги "Локомотив" - "Бунёдкор".

Хозяева поля уже на 3-минуте пробили по воротам "Бунёдкора, но удар Темирхужа Абдухоликова поймал Зухуров.

На 27-минуте Сардор Мирзаев получил пас с правого фланга и направил мяч в ворота соперника, Зухуров отбил, и отбитый мяч чуть было не направил в собственные ворота Тошматов.

На 33-минуте после Раевац отдал пас Хуршиду Гиёсову, который вышел один на один с вратарем и не оставил шансов Игнатию Нестерову - 0:1.

На 45+1-минуте Сардор Мирзаев забил мяч головой. В данной ситуации арбитры посчитали, что Зухуров вытащил мяч из-за линии ворот.

Далее на 70-минуте Тухтахужаев отдал пас Анзуру Исмоилову, который направил мяч в сетку ворот - 2:1.

На 90+1-минуте матча после великолепной передачи Мирзаева, Рашидов обошел Зухурова и забил мяч в пустые ворота - 3:1.

Встреча завершилась победой "Локомотива" со счетом 3:1.

Суперлига 19-тур
29 июля, воскресенье
21:00   “Локомотив” — “Бунёдкор” 3:1
Судьи:
Шерзод Косимов, Руслан Серазетдинов, Андрей Цапенко, Шавкат Насибуллаев.
Инспектор: Рашид Айтеков.
Комиссар: Бахтиёр Маметов

Голы: Хуршид Гиёсов 33, - 0:1 (Филип Райевац). Сардор Мирзаев 45+1, - 1:1. Анзур Исмоилов 70, - 2:1 (Ислом Тухтахужаев). Сардор Рашидов 90+1, - 3:1 (Сардор Мирзаев)

"Локомотив": 1. Игнатий Нестеров, 5. Кахи Махарадзе, 7. Садриддин Абдуллаев, 10. Марат Бикмаев (14. Азизбек Амонов, 88), 11. Тимурхужа Абдухоликов (27. Сардор Рашидов, 66), 15. Сардор Мирзаев, 20. Ислом Тухтахужаев, 22. Санжар Шоахмедов, 28. Шухрат Мухаммадиев (9. Икром Алибоев, 75), 33. Олег Зотеев, 55. Анзур Исмоилов.
Запасные игроки: 12. Маъмур Икромов, 21. Николай Погребняк, 23. Идрис Бикмайкин, 80. Фаррух Ибрагимов, 86. Бобур Эргашев, 88. Игорь Йелич.

"Бунёдкор": 25. Муроджон Зухуров, 2. Рустамжон Ашурматов, 4. Акрамжон Комилов, 5. Дилшод Жураев, 11. Муроджон Тошматов, 18. Сардор Собирхужаев, 20. Миргиёс Сулаймонов, 30. Хуршид Гиёсов, 44. Миржамол Косимов (14. Миржахон Мирахмадов, 70), 77. Азизбек Хайдаров (10. Абдулла Абдуллаев, 77), 99. Филипп Райевац (9. Шахзодбек Нурматов, 59).
Запасные игроки: 32. Сухробжон Султонов, 3. Исломжон Кобилов, 13. Санжар Кодиркулов, 16. Жасурбек Жалолиддинов, 21. Расул Юлдашев, 62. Жахонгирбек Абдусаломов.

Предупреждения: Миргиёс Сулаймонов 23, Садриддин Абдуллаев 38, Рустам Ашурматов 83,