19:00Футзал. Ўзбекистон - Вьетнам (матнли трансляция)  11 18:57Футзал. Таиланд чорак финалда Ироқни таслим қилди. Ярим финалдаги рақиб - Тожикистон  1 18:33Мбаппе ПСЖдан кетиши оқибатида 130 млн евродан воз кечиши мумкин  1 17:35"Спартак" собиқ устози "Милан"ни бош мураббийлигига асосий номзод   1 17:10«Сити»нинг икки асосий футболчиси «Брайтон»га қарши майдонга тушмаслиги мумкин  2 16:45«Атлетик»да 15 йил ўйнаган футболчи клубдан кетмоқда  3 16:21U-23 Осиё кубоги. Ўзбекистон - Саудия Арабистони учрашувида бизга таниш ҳакам ишлайди  19 16:04"Дон-дон-зики", хушчақчақ Кападзе — Ўзбекистон - Вьетнам учрашувидан 93 та расм  1 15:53Футзал. Эрон кетма-кет 9 марта Жаҳон чемпионатига йўлланма олди!  6 15:26АПЛда «Олтин қўлқоп» учун асосий даъвогар маълум бўлди  3 15:05"Фейеноорд" бош мураббийи топ-клублардан бирида иш бошлаши мумкин  4 14:45"Ўзбекистон ҳеч кимдан қўрқмаслигини намойиш этди". Сайтимизнинг россиялик ходими Вьетнам устидан қозонилган ғалаба ҳақида қандай фикрда?  11 14:25Футзал. Тожикистон ўз тарихида илк бор Жаҳон чемпионатига чиқди!  15 14:20Обит яна футбол ўйнай оладими?  0 14:08Карлос Тевес шифохонага тушиб қолди  0

Суперлига. АГМК одерживает историческую победу в Карши Янгиликлар

Суперлига. АГМК одерживает историческую победу в Карши

Завершился матч 19-тура Суперлиги "Насаф" - АГМК.

В первом тайме командам не удалось открыть счет.

На 49-минуте матча во время атаки с левого фланга Жасур Хасанов необычным способом передал мяч в штрафную площадь соперника. Музаффарову же осталось просто дослать мяч в сетку ворот - 0:1.

На 62-минуте Зохиру Пиримову удалось во второй раз забить гол в ворота хозяев поля - 0:2.

На 75-минуте Хамробеков направил мяч точно в ворота. но Абдулову с большим трудом смог отбить мяч за пределы поля.

Матч завершился победой АГМК. Команде впервые в своей истории удалось одержать победу над "Насафом" в Карши.

20:00 - "Насаф" - АГМК 0:2

Главный арбитр: Виктор Серазитдинов (Ташкент)
Лайнсмены: Равил Шояхметов (Ташкент), Хусниддин Шодмонов (Бухара)
Запасной судья: Исхак Ибрагимов (Нукус)
Инспектор: Гайрат Каримов (Ташкент)
Комиссар: Лазиз Кучкоров.
Голы: Музаффар Музаффаров 49, - 0:1 (Жасур Хасанов). Зохир Пиримов 62, - 0:2.

“Насаф”: 35.Санжар Кувватов, 4.Максуд Каримов (с), 5.Голиб Гайбуллаев, 7.Одилжон Хамробеков, 9.Амиржон Сафаров, 10.Бобир Абдухоликов, 14.Шароф Мухитдинов,  15.Дилшод Саитов, 27.Ислом Рашидхонов, 31.Сайдулло Рахматов, 92.Умарбек Эшмуродов.
Запасные игроки: 1.Умиджон Эргашев, 3.Илхомжон Алижонов, 17.Дониёржон Нарзуллаев, 18.Бобир Давлатов, 20.Ислом Кенжабоев, 28.Хуршидбек Мухторов, 38.Акмал Мозговой, 52.Шерзод Темиров.

“АГМК”: 12.Роман Абдулов, 2.Абдукаххор Хожиакбаров, 6.Азамат Исроилов, 8.Музаффаржон Музаффаров, 11.Жасур Хасанов, 13.Лутфулла Тураев (с), 14.Зохир Пиримов, 15.Владимир Бубанья, 16.Милош Трифунович, 19.Владислав Касминин, 23.Йован Джокич.
Запасные игроки: 46.Хуршид Ходжаев, 9.Зафар Полвонов, 17.Камолиддин Мурзоев, 21.Гулом-Хайдар Гуломов, 22.Абдумалик Абдуллаев, 24.Жавлон Гусейнов, 70.Ойбек Киличев, 71.Жамшид Хасанов, 72.Алишер Саматов.

Предупреждения: Йован Джокич 68, Голиб Гайбуллаев 75.