17:20Ўзбекистон Кубоги. 2-турда ишлайдиган ҳакамлар ва ВАР фойдаланиладиган ўйинлар маълум бўлди  0 16:42Пенальтилар қайтаришда Лунинга ким ёрдам бергани маълум бўлди  4 16:17Иродали Усмонов!  1 16:11Артета: "Биз ҳали ҳам АПЛ чемпионлиги учун курашяпмиз"  0 16:00Setanta Sports+ Спортнинг ҳақиқий мухлислари учун  3 15:10"Эл Классико"ни бошқарадиган ҳакам номи маълум бўлди  2 15:00Зафармурод Абдираҳматов: "Мусобақа энди бошланди хотиржамликка берилиш керак эмас"  8 14:42Мбаппенинг бир гапидан сўнг "Барселона" ва ПСЖ вакиллари ўртасида 60 кишилик жанжал юзага келди  5 14:25Руслан Жиянов: "Ажойиб ва рақобатдош таркиб йиғилган"  2 13:52Нойер: "Бавария" муваффақиятининг сири - интизом"  3 13:36Ўзбекистонлик ҳакамлар футзал бўйича Осиё Кубогининг 2 ўйинига тайинлов олишди  0 12:59Сака "Бавария"га қарши баҳсда: 0 зарба, 0 дриблинг, 0 аниқ кросс  4 12:40Начо: "Реал" чуқур ҳимояланиб, ғалаба қозона олишини кўрсатди. Одатда биз рақибни чидашга мажбур қиламиз"  15 12:05«Реал Мадрид» футболчиси: «Манчестер Сити» биздан кўра яхшироқ футбол ўйнади»  31 11:40«Ювентус» судда ютқазди. Энди Италия жамоаси Криштиану Роналдуга катта миқдорда товон тўлайди  7

"Ок-тепа" обыграла Бухару Янгиликлар

"Ок-тепа" обыграла Бухару

Команда первой лиги оказалась сильнее коллектива высшей лиги.
"Ок-тепа" встретилась в контрольном матче с гостями из "Бухары".

Александр Мочинов выставил практически тот состав, который будет основным в новом сезоне. Эдгар Гесс также проверил игроков основы.

Уже на 3-минуте Собир Усмонхужаев с пенальти вывел вперед ташкентцев. Вскоре Алишер Шогуломов ударом метров с двадцати удвоил преимущество хозяев. На 20-минуте Нодир Жураев сократил разницу в счете. Однако еще до перерыва Хуршид Йулдошев вновь огорчил бухарцев.

После перерыва был забит лишь один гол - Евгений Кочнев с пенальти послал мяч в ворота «Ок-тепы».

Таким образом, команда первой лиги обыграла «Бухару».

Контрольный матч.
ОК-ТЕПА - БУХАРА  3:2 (3:1)
4 марта.  Стадион Ок-тепа.
Главный судья:
Хасан Рузиев.
Ок-тепа: Илхом Жуманов (Шохрух Эшбутаев, 46), Нодир Тешабоев, Дониёр Усмонов, Нодир Саъдуллаев, Саид Топилов, Зафар Коракулов, Никита Павленко (Фаррух Саъдуллаев, 60), Хуршид Набижонович Йулдошев (Фаррух Зикрияев, 70), Собир Усмонхужаев (Зокир Мирзаахмедов, 61), Алишер Шогуломов (Умид Зайниддинов, 70), Маъруф Ахмаджонов (Хуршид Хуррамович Йулдошев, 46).
Бухоро: Александр Корнейчук, Илья Ильин, Шавкат Раимкулов, Паша Тюлкин, Нодир Жураев, Андрей Акопянц, Сухроб Неъматов, Феруз Бобокулов, Предраг Вуйович, Шукур Жумабоев, Равшан Арслонов.
Вышли на замену: Фаррух Турдиалиев, Шерзод Шарипов, Азиз Гуломхужаев, Евгений Кочнев, Жамол Убайдуллаев, Умрилло Рамазонов, Элёр Акбаров.
Голы: Собир Усмонхужаев, 3-пенальти  1:0. Алишер Шогуломов, 14  2:0. Нодир Жураев, 20  2:1. Хуршид Йулдошев Набижонович, 34  3:1. Евгений Кочнев, 50-пенальти  3:2.