22:35Эрон. "Истиқлол" навбатдаги ғалабага эришди. Машарипов 78 дақиқа ўйнади  0 22:26СПЛ. Роналдусиз "Ал Насср" "Ал Файҳа"ни мағлуб қилди. Садио Манедан дубль  0 21:40Ўқинг, қизиқ! Максим Саррафнинг онаси ПФЛдан миннатдорлигини билдирди  5 21:40"Сирдарё ФА" бош мураббийи: "Кубок ўйинлари биз учун тажриба мактаби бўлаяпти"  1 21:25"Дўстлик" бош мураббийи Шуҳрат Қурбонов: "Ўзгаришларсиз футбол бўлмайди"  0 21:05"Барселона"ни таслим этган Усмон Дембеле ЕЧЛда ҳафта ўйинчиси деб топилди  8 20:44Муҳсин Низомиддинов: «Ҳар икки жамоани ажойиб ўйин билан табриклайман»  0 20:32Футзал бўйича Осиё Кубоги. Ўзбекистон иккинчи турда Ироқни мағлуб этди  7 20:30Максим Шацких: "Захирада деярли ёш болалар ўтиришди"  6 20:10U-23 Осиё Кубоги. Корея Ли Ён Жуннинг дубли эвазига Хитойни мағлуб этди  1 19:54Ўзбекистон Кубоги. "Нефтчи" Сирдарё ФАга 5 та гол урди, "Металлург" ишончли ғалабага эришиб, плей-оффга чиқди, "Қўқон-1912" сафарда "Пахтакор" билан дуранг ўйнади  22 19:29Ўзил "Эл Класико" даражаси тушишида "Барселона"ни айблади  8 19:05Ўзбекистон Кубоги. "Пахтакор" – "Қўқон-1912" 0:0. Highlights  1 18:45"Камп Ноу"нинг очилиш санаси маълум бўлди  2 18:20АПЛнинг икки жамоаси "Лейпциг" ҳужумчисига даъвогар  1

ОАЭ. Команда Отабека Шукурова обыграла "Аль Джазиру" (+ФОТО) Янгиликлар

ОАЭ. Команда Отабека Шукурова обыграла "Аль Джазиру" (+ФОТО)

Прошли матчи 18-тура чемпионата ОАЭ.

ФК "Аль Шарджа" дома приняла "Аль Джазиру". На 5 и 9-минутах легионер хозяев Игор Коронада оформил дубль. Примечательно, что оба гола игрок забил с пенальти. На 13-минуте Халфан Мубарак сократил отставание своей команды.

На 29-минуте хозяева снова увеличили отрыв, отличился Мухаммад Саид - 3:1. В начале второй половины гости забили второй гол после удара Фариса Жумы — 3:2. Но на большее их не хватило и "Шарджа" празднует очередную важную победу.

Халфан Мубарак - 13', Фарис Джумаа - 53'

45'
90'
5'  Игор Коронадо
9'  Игор Коронадо
28'  Саиф Рашид
29'  Мохамед Саид
90'  Райан Мендес да Граса
90'  Саиф Рашид (Hamad Jasim)
3'  Ali Khaseif
13'  Халфан Мубарак
13'  Zayed Alameri
53'  Фарис Джумаа
53'  Халфан Мубарак
74'  Zayed Alameri (Mohamed Al Attas)
79'  Фарис Джумаа
86'  Себастьян Сиани

После 18-тура команда Отабека Шукурова с приличным отрывом лидирует в турнирной таблице чемпионата ОАЭ.