15:31Осиё Кубоги. Ўзбекистон Саудия Арабистонига қарши тўлиқ оқ либосда ўйнайди  6 15:09Ўзбекистон кубоги. 3-тур расмийлари маълум  1 14:23"Челси" "Арсенал"га йирик ҳисобда имконият бой берилгач, Почеттинони ишдан ҳайдаши мумкин  4 14:08Ўзбекистон олимпия терма жамоаси бош мураббийи Тимур Кападзе Саудия Арабистонига қарши кечадиган баҳс олдидан нималар деди? (тўлиқ матбуот анжумани)  20 13:56"Манчестер Юнайтед" Марсьялнинг нархини эълон қилди  3 13:32Гвардиола Канселунинг келажаги ҳақида фикр билдирди  0 13:05"Шеффилд Юнайтед" АПЛ антирекордини ўрнатди  0 12:37Давлат Турдиалиев таваллудига 62 йил тўлди   10 12:04"Челси" скаутлари "Милан дерби"сини стадиондан кузатишган  3 11:38Футзал бўйича Осиё кубоги. Ўзбекистон - Вьетнам 2:1  0 11:15ФАКТ. Ўзбекистон футзал терма жамоаси кетма-кет бешинчи Осиё кубогида ярим финалга чиқди  9 10:54Аллегри «Ювентус»да қолса, туринликлар етакчиси ёзда жамоани тарк этади  11 10:25«Барселона» вице-президенти Хавининг келажаги борасида расмий баёнот берди  16 10:06Хосе Венансио Лопес: «Эрон билан ўйинга тайёргарлик кўрмадик»  13 09:47Фалакнинг гардиши (Бекзод Толибов блоги)  9

Кубок Узбекистана. "Бунёдкор" - "Локомотив" 2:2 Янгиликлар

Кубок Узбекистана. "Бунёдкор" - "Локомотив" 2:2

Клубы "Бунёдкор" и "Локомотив" сразились в рамках первого полуфинального матча Кубка Узбекистана.

В целом первый тайм прошел с преимуществом "железнодорожников". На 11-минуте Акмал Холматов прекрасно выполнил штрафную и открыл счет. Спустя 9 минут, а точнее на 20-минуте, Садриддин Абдуллаев забил в ворота "Бунёдкора" второй гол - 0:2. Первый тайм завершился таким счетом.

Во втором тайме, футболисты "Бунёдкор" немного оживились и смогли к концу матча сравнять счет. На 83-минуте Игорь Таран красивым ударом через себя поразил ворота "Локо". А спустя лишь 1 минуту, (на 84-минуте) Олег Зотеев сравнял счет. Таким образом матч завершился ничейным счетом.

Напомним, что ответный матч между этими клубами состоится 22 августа на стадионе клуба "Локомотив".

«Бунёдкор» (Ташкент) – «Локомотив» (Ташкент) 2:2 (0:2)
Судьи: В. Цейтлин (Ташкент), Х. Шодмонов (Бухара), А. Цапенко (Ташкентская обл.), Х. Рузиев (Ташкент).
Голы: Акмал Холматов 11, - 0:1. Садриддин Абдуллаев 20, - 0:2. Игорь Таран 83, - 1:2. Олег Зотеев 84, - 2:2.
«Бунёдкор»: Игнатий Нестеров, Акмал Шорахмедов, Хайрулла Каримов, Марко Блажич (Олег Зотеев, 45), Жавлон Иброхимов, Александр Пишур, Лутфулла Тураев, Артём Филипосян, Жасур Хасанов (Сардор Рашидов, 71), Сахоб Жураев, Анвар Бердиев (Игорь Таран, 63).
«Локомотив»: Павел Бугало, Сардор Рахмонов, Садриддин Абдуллаев (Виктор Карпенко, 53), Акмал Холматов, Фарход Тожиев (Иван Нагаев, 72), Жасур Хасанов, Ислом Иномов, Ислом Тухтахужаев, Шерзод Шарипов, Дилшод Жабборов (с), Александру Оника (Дилшод Рахматуллаев, 78).
Предупреждения: Дилшод Жабборов 11, Лутфулла Тураев 26, Павел Бугало 45, Хайрулла Каримов 69,
Инспектор: Р. Серазитдинов (Ташкент).