11:22"Пахтакор-79" ПФЛ талабини бажармагани учун Биринчи лигадан четлаштирилиши мумкин  0 10:47Шерзод Эсанов: «Биз Андижон халқи ва »Андижон« мухлислари учун бор кучимизни майдонда берамиз»  5 10:20«Манчестер Сити»нинг ёзги асосий трансфер мақсади маълум  2 09:52Англия клублари 9 йил аввалги нохуш натижани такрорлашди  2 09:26Иброҳимҳалил Йўлдошев: «Осиё кубогига келишим жуда қийин бўлди»  3 09:01Клопп жамоасини Европа лигасидан чиқиб кетгани ҳақида фикр билдирди  3 08:36Ўзбекистон кубоги. Бугун 2-турга старт берилади  0 08:10Футзал. Бугун терма жамоамиз 2-турда майдонга тушади  0 07:47«Байер» навбатдаги рекордни ўрнатди   5 07:05U-23 Осиё кубоги. Иордания - Қатар 1:2   0 07:00U-23 Осиё кубоги. Индонезия - Австралия 1:0   0 06:55Европа лигаси. "Марсель" - "Бенфика" 1:0 (Пенальтилар 4:2)   0 06:50Европа лигаси. "Рома" - "Милан" 2:1   0 06:45Европа лигаси. "Аталанта" - "Ливерпуль" 0:1   0 06:40Европа лигаси. "Вест Хэм" - "Байер" 1:1   0

Азиатские игры. Узбекистан выходит в четвертьфинал! +ФОТО Янгиликлар

Азиатские игры. Узбекистан выходит в четвертьфинал! +ФОТО

Прошла встреча 1/16 финала Азиатских игр по футболу, где Узбекистан встретился со сборной Гонконга.

Завершилась встреча между сборными Узбекистана и Гонконга. Подопечные Равшана Хайдарова одержали очередную уверенную победу в турнире и вышли в следующий раунд. Счет матча на 27-минуте открыл полузащитник Икром Алибоев и команды ушли на перерыв при счете 1:0.

В конце первой половины арбитр матча удалил игрока сборной Гонконга за грубый подкат против Акрома Комилова.

Во втором тайме общая картина игры сильно не изменилась. Ход матча контролировали наши соотечественники и забили еще два гола. Отличились Жавохир Сыдыков и Забихилло Уринбоев - 3:0.

Узбекистан - Гонконг 3:0

Судьи: Султон Абдулраззок Аль Марзуки, Жасим Абдулла Юсу Абдулла Аль Али (оба ОАЭ), Абдулрахим Хабиб Аль Шаммари, Мухаммад Холид Аль Хоиш (оба Саудовская Аравия)

Голы: Икром Алибоев 27, - 1:0. Жавохир Сыдыков 60, - 2:0. Забихилло Уринбоев 65, - 3:0.

Узбекистан: 1. Ботирали Эргашев, 2. Рустамжон Ашурматов, 4. Акрамжон Комилов, 5.Аббос Отахонов, 6. Жалолиддин Машарипов (11.Бобир Абдихоликов, 71), 7. Одилжон Хамробеков, 9. Забихилло Уринбоев (19.Андрей Сидоров, 80), 10. Жавохир Сыдыков (16.Дониёр Нарзуллаев, 71), 14. Икромжон Алибоев, 17.Достонбек Хамдамов, 20. Достонбек Турсунов.

Гонконг: 1.Хо Чун Юен, 3.Ванг Кит Цуи, 4.Хок Минг Лау, 5.Лиллей Нуньез, 6.Чун Лок Тан, 8.Реми Дужардин, 9.Ваи Кенг Чунг, 10.Ка Ваи Лам (13.Хо Минг Йиу, 72), 12.Чун Минг Ву, 15.Пуи Хонг Ю, 18.Таррес Парамо (14.Лонг Хин Це, 73)

Удален: Пуи Хонг Ю 43.