Latest news

02:13Конференциялар лигаси. Голларга бой ўтган ўйинларда "Олимпиакос" ва "Фиорентина" ғалаба қозонди  3 02:02Европа лигаси. "Марсель" ва "Аталанта" муроса кўчасини танлади, "Байер" эса "Рома" майдонида ишончли ғалабага эришди  16 01:30АПЛ. Лондон дербисида "Челси" "Тоттенхэм"ни мағлубиятга учратди  3 00:53Германияда эркаклар футбол жамоасига илк маротаба аёл бош мураббий тайинланди  3 00:29Қозоғистон Профессионал футбол лигасининг букмекер ҳамкоридан қанча пул олаётгани маълум бўлди  3 00:12ПСЖ автобуси "Боруссия" стадионини Мбаппесиз тарк этди  1 23:28Россия кубоги. РПЛ йўли. Финал. Файзуллаев захирадан туширилди, ЦСКА эса илк ўйинда дуранг ўйнади  4 23:17U-23 Осиё кубоги. Ироқ 3-ўрин учун баҳсда Индонезияни мағлуб этиб, Олимпиада йўлланмасини қўлга киритди  29 23:00Бензема "Реал Мадрид"га қайтди  2 22:26Ўзбекистон U-23 терма жамоасининг финалдан олдинги расмий машғулоти  1 22:11"Арсенал" логотипини ўзгартиради  2 21:55Аргентина Месси фаолиятини якунлагач, 10-рақамни ҳеч кимга бермайди  8 21:30Ўзбекистон олимпия терма жамоасининг финал олдидан ўтказган машғулотидан ФОТОГАЛЕРЕЯ  1 21:04Куртуа Евро-2024'да иштирок этмайди  0 20:59Осиё Чемпионлар лигаси финалини ўзбекистонлик ҳакамлар бошқаради  8

РФПЛ. "Ростов" вырвал ничью на последних минутах матча со "Спартаком" News

РФПЛ. "Ростов" вырвал ничью на последних минутах матча со "Спартаком"

Прошел матч чемпионата Росси, где встретились «Ростов» и «Спартак».

Игра прошла на стадионе «Ростов Арена» в Ростове-на-Дону и завершилась со счётом 2:2. Счёт был открыт на 23-минуте — отличился полузащитник хозяев Хорен Байрамян.

Спустя всего 2 минуты гости восстановили равенство благодаря точному удару нападающего Луиса Адриано с пенальти.

Уже во втором тайме, на 66-минуте, красно-белые вышли вперёд усилиями защитника Георгия Джикии. Под занавес матча, на 1-компенсированной минуте, ростовчане сумели уйти от поражения — гол забил хавбек Александр Зуев. В 3-туре "Ростов" на выезде встретится с тульским "Арсеналом". «Спартак» в свою очередь сыграет в гостях с "Тамбовом".

Ростов – Спартак 2:2

"Ростов-Арена"

Голы: 1:0 – 23 Байрамян, 1:1 – 25, с пенальти Луис Адриано, 1:2 – 66 Джикия, 2:2 – 90 Зуев.

Ростов – Песьяков, Козлов, Чистяков, Чернов, Сигурдссон, Байрамян (Зуев, 57), Еременко, Попов (Саплинов, 80), Норманн, Ионов (Гацкан, 88), Шомуродов.

Спартак – Максименко, Джикия, Жиго, Айртон, Ещенко (Рассказов, 16), Бакаев (Ташаев, 87), Гулиев, Фернандо, Зобнин, Луис Адриано, Понсе (Мелкадзе, 67).

Предупреждены: Зуев (60), Еременко (63), Мелкадзе (73), Бакаев (84), Фернандо (88).

Stadium: Rostov Arena

45'
90'
23'  Khoren Bayramyan
23'  Mathias Normann
57'  Khoren Bayramyan (Aleksandr Zuev)
60'  Aleksandr Zuev
63'  Roman Eremenko
81'  Ivelin Popov (Aleksandr Saplinov)
88'  Aleksey Ionov (Aleksandru Gatcan)
90'  Aleksandr Zuev
90'  Roman Eremenko
16'  Andrei Eshchenko (Nikolay Rasskazov)
25'  Luiz Adriano
66'  Georgiy Dzhikiya
66'  Fernando
67'  Ezequiel Ponce (Georgi Melkadze)
73'  Georgi Melkadze
84'  Zelimkhan Bakaev
87'  Zelimkhan Bakaev (Alexandr Tashaev)