"Қизилқум" бугун "Навбаҳор" билан ўйнайди News
"Қизилқум" бугун "Навбаҳор" билан ўйнайди
Хабирингиз бор, давралар оралиғида юзага келган танаффусдан унумли фойдаланишни кўзлаган Навоийнинг "Қизилқум" жамоаси 4 июлда пойтахт вилоятининг "Билдирсой" соғломлаштириш оромгоҳига йўл олганди.
Кончилар бу ерда бир ҳафталик йиғин ташкил этдилар. Унда асосан футболчиларнинг жисмоний тикланишига эътибор қаратилди.
"Қизилқум" футбол клуби матбуот хизматининг хабар беришича, режага кўра, Юрий Лукин шогирдлари 12 июлдан бошлаб навбатдаги ўқув-машғулот йиғинини  Тошкентда давом эттиряптилар. Унда кунига икки маҳалдан машғулотлар ўтказиляпти.
Йиғин доирасида "Қизилқум" жамоаси олий лига клублари билан бир неча назорат учрашувларида майдонга тушишни режалаштиришган. Дастлабки ўртоқлик учрашуви бугун, яъни 14 июль куни Наманганнинг "Навбаҳор" вакиллари билан бўлиб ўтади. Учрашув пойтахт вилоятининг "Дўстлик" стадионида уюштирилади.
Кончилар мазкур йиғин давомида бир қатор янги футболчиларни кўрикдан ўтказадилар. Жумладан, улар қаторида Грузия, Украина, Россиядан ҳам легионер футболчилар таркибга қўшилиши кутилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, "Қизилқум" жамоаси иккинчи давранинг илк ўйинини ўз майдонида 3 август куни ўтказади. Шу куни Тошкентнинг "Бунёдкор" футболчилари навоийликлар меҳмони бўлади.