Ўзбекистон U-23 терма жамоасининг кенгайтирилган таркиби маълум
Ўзбекистон U-23 термаси 20-28 май кунлари навбатдаги йиғинини ўтказади.
Машғулотлар Тошкент шаҳридаги ЖАР стадионида бўлиб ўтади. Бош мураббий Тимур Кападзе мазкур йиғинга жалб этилган футболчиларнинг кенгайтирилган рўйхатини эълон қилди. Таркибдан 30 нафар футболчи ўрин олган:
Дарвозабонлар – Абдувоҳид Неъматов ("Насаф"), Владимир Назаров ("Олимпик"), Шукрон Юлдашев ("Олимпик"), Ҳамидулло Абдунабиев ("Олимпик")
Ҳимоячилар – Абубакр Ризо Турдалиев ("Олимпик"), Достонбек Турсунов ("Олимпик"), Муҳаммадқодир Ҳамралиев ("Олимпик"), Элдорбек Бегимов ("Олимпик"), Саидазамат Мирсаидов ("Олимпик"), Суннатуллоҳ Ҳамиджонов ("Олимпик"), Шаҳзод Тоиров ("Олимпик"), Алибек Давронов ("Насаф"), Одилбек Абдумажидов ("Ордабаси", Қозоғистон), Иброҳимҳалил Йўлдошев ("Нижний Новгород", Россия), Абубакир Ашуров ("Пахтакор")
Ярим ҳимоячилар – Аббосбек Файзуллаев ("Пахтакор"), Абдурауф Бўриев ("Олимпик"), Даврон Анваров ("Олимпик"), Жасурбек Жалолиддинов ("Қайрат", Қозоғистон), Диёр Холматов ("Пахтакор"), Фаррухбек Мухторов ("Олимпик"), Иброҳим Ибрагимов ("Металлург")
Ҳужумчилар Алишер Одилов ("Олимпик"), Отабек Жўрақўзиев ("Олимпик"), Улуғбек Ҳошимов ("Нефтчи"), Ҳожимат Эркинов ("Пахтакор"), Ҳусайн Норчаев ("Насаф"), Русланбек Жиянов ("Олимпик"), Темур Мамасидиқов ("Олимпик"), Муҳаммадали Ғиёсов ("Олимпик")