Назорат учрашувида "Динамо" "Насаф"ни мағлуб этди
Терма жамоалар йиғини туфайли Суперлигада танаффус юзага келганидан фойдаланиб, Ўзбекистоннинг икки клуби назорат учрашуви ўтказди.
“Насаф” жамоасининг тўққиз нафар аъзоси  терма жамоалар таркибига бориб қўшилишган. Шунга қарамай, Рўзиқул Бердиев шогирдлари Суперлиганинг навбатдаги беллашувларига тайёргарликни кўришмоқда. Бугун “насафчилар” ўйин амалиётини йўқотмаслик мақсадида Самарқанднинг “Динамо” жамоаси билан куч синашди. Бугунги беллашувда жамоа бош мураббийи Рўзиқул Бердиев ёш футболчиларга имкон берди. Учрашувнинг 34-дақиқасида Ойбек Нурматов учрашувда ҳисобни очди. Иккинчи бўлимда ҳисобни ўзгартириш учун қаршиликларда кўплаб имкониятлар бўлди, самарқандликларнинг дарвозабони ишончли ҳаракат қилиб, ўз дарвозасининг дахлсизлигини сақлаб қолди. Учрашув сўнгида Ислом Шарипов жарима зарбасини аниқ амалга ошириб, ҳисобни ишончли кўринишга келтирди.
“Динамо” қарши назорат учрашувдан сўнг "аждарлар" кичик таътилга чиқишди. Улар 8 июнь куни Қаршидаги қароргоҳларида йиғилиб, тайёргарлик давом эттиришади.