Назорат учрашуви: "Пахтакор" - "Сўғдиёна" 0:0
Асосий таркиб аъзолари Туркияга жўнаб кетиш олдидан "Сўғдиёна"га қарши назорат баҳсида майдонга тушишди.
"Пахтакор" стадионида кечган учрашувда ҳар икки жамоа мураббийлари бир қатор футболчиларни текшириб олиш имкониятига эга бўлишди. Жумладан, Даврон Мирзаев жамоамиз сафида майдонга тушди, бироқ 18-дақиқада жароғҳат олиб, майдонни тарк этди. Учрашув мобайнида ҳар икки жамоа ўйинчилари қулай вазиятларни юзага келтиришди, аммо улардан фойдаланиш ҳеч кимга насиб қилмади. Андреев, Каримов, Жасур Ҳакимовнинг уринишларига аниқлик етишмади. Ўз навбатида Даврон Файзиев шогирдлари ҳам анча мазмунли ўйин намойиш қилганини таъкидлаш жоиз. Жиззахликлар мавсумга тайёргарлик жараёнида жамоавий ўйинни яхши шакллантириб боришаётгани кўзга ташланди. Учрашув 0:0 ҳисобда якунланди. "Пахтакор" 15 февраль куни Туркиянинг Анталияга шаҳрига навбатдаги йиғинни ўтказиш учун жўнаб кетади.
"ПАХТАКОР" - "СЎҒДИЁНА" 0:0
Лобанов, Мерзляков, Миладинович, Кримец, Убайдуллаев, Исматуллаев, Козак, Андреев, Сергеев, Каримов, Мирзаев.
Захирадан тушганлар: Рибкин, Турсунбоев, Машарипов, Т.Ҳакимов, Шамсиддинов, Рекун, Махситалиев, Юсупов, Ражабов, Ж.Ҳакимов, Толипов, Рогованов.