Назорат учрашуви. “Динамо” – “Шердор” 2:0
Бугун оралиқдаги танаффусдан фойдаланиб Олий лигадаги вакилимиз “Динамо” Биринчи лигадаги вакилимиз “Шердор” билан назорат учрашуви ўтказди. “Динамо” жамоаси учун бир қатор янги футболчиларни кўрикдан ўтказиб олди.
Назорат учрашуви мақомида ўтган учрашув бўлишига қарамай ҳар икки жамоа ҳам бор кучи билан ҳаракат қилишди. Учрашувнинг дастлабки дақиқаларида “Шердор” вакиллари кўпроқ ҳужумкорроқ ўйин кўрсатиб ҳисобни очиш учун яхши имкониятга эга бўлди. Бу вазиятда Суюн Сафаралиевга озгина аниқлик етишмади.  Шундан сўнг қарши ҳужумга ўтган Олий лига вакилларимиз қанотдан ошириб берилган тўпни Тўлқин Мирзаев дарвозага боши билан аниқ йўллаб ҳисобни очди. 38 дақиқада Турғун Қобиловнинг кучли зарбасини дарвоза тўсини қайтариб қолди. Биринчи бўлимда бошқа ҳисоб ўзгармади.
Иккинчи бўлимда “Шердор” тўлиқ янги таркибни майдонга туширди.  Иккинчи бўлимда кўпроқ устунлик “Динамо” тарафига ўтди.  60 дақиқа ўтиб бораётган вақтда Владимир Киликивич  нигериялик марказий ҳимоячи Ёкуб Майзанинг оддий хатосидан ўтиб кетди ва ҳисобни 2:0 кўринишига олиб келди. 77 дақиқада Турғун Қобиловни жуда қулай тарзда еткаиб берган тўпини Қаҳрамон Баҳодиров эгаллаб олди ва икки ҳимоячини алдаб дарвозага аниқ зарба бера олади. Михайлов қийинчилик билан бартараф этди. 81 дақиқада Бобур Насимов дарвозабон билан бирга бир вазиятга чиқиб бораётганда йиқилиб тушди. Учрашув "Динамо" ни 2:0 ҳисобида ғалабаси билан якунланди.
Самарқанд. "Динамо" стадиони. 18.07.2013
"Динамо" - "Шердор" 2:0 (1:0)