Latest news

07:26Ўртоқлик учрашуви. «Қўқон-1912» «Сўғдиёна» мағлуб этди  0 01:48"Ал Шабаб" "Милан" футболчисини 14 млн евро эвазига харид қилишга тайёр, аммо...  3 01:21"Милан" сардори "Галатасарой"ни рад этди. Турк клуби ҳимоячига "Милан"дагидан кўпроқ маош таклиф қилганди  0 00:51"Комо" Рафаэль Вараннинг трансферини эълон қилди  3 00:22"Жирона" "Тоттенхэм" форвардини ижарага олиш бўйича келишувга эришди  0 23:51"Манчестер Юнайтед" яқин вақтларда Санчонинг тақдирини ҳал қилади  0 23:21"Барселона" собиқ футболчиси "Ювентус"га ўтишга яқин  0 22:55Мбаппесиз: "Реал" АҚШдаги турне учун таркибини эълон қилди  2 22:31"Реал" 2025 йилда Трент ва Дэвис билан текинга шартнома имзолаш устида ишламоқда  4 22:06"Галатасарой" 22 млн еврога РПЛдан ўйинчи харид қилади?  0 21:23"Челси" "Реал" посбони билан шартнома имзоламайди  6 20:56Сержи Роберто "Аякс"га ўтиши мумкин. У "Барса"дан эркин агент мақомида кетади  0 20:31МЮ 25 млн евро эвазига Мазрауининг ўтиши борасида "Бавария" билан келишувга эришди  1 20:04"Атлетико" "Вильярреал" форвардига қизиқмоқда  0 19:32"Тоттенхэм" кореялик ўйинчини трансфер қилди  3

И "Пахтакор", и "Локомотив" начинают сезон с ничьи News

И "Пахтакор", и "Локомотив" начинают сезон с ничьи

Стартовал 24- по счёту чемпионат Узбекистана.
Игра началась очень резво, обе команды уже в начале первого тайма имели хорошие возможности открыть счёт.

Следует отметить, что рулевой гостей Игорь Шквырин собрал боевой состав. На 36-минуте атака гостей завершилась голом Зохира Пиримова, который получил идеальную передачу от Саломова и стал автором первого мяча сезона сезона 2015. Первый тайм завершился преимуществом команды из столичного региона.

Второй тайм игра "Пахтакора" оживилась. "Алмалык" в свою очередь играл вторым номером. Но защита гостей весь матч действовала очень надежно и только на 88-минуте чемпионы смогли сравнять счёт. Игорь Сергеев в своем репертуаре завершил атаку команды.

"ПАХТАКОР"  - "АЛМАЛЫК" - 1:1 (0:1)
12 марта.
Ташкент. Стадион "Пахтакор". 1200 зрителей.
Судьи: И.Танташев, А.Кулдашев, Б.Кадыров.
Инспектор: В.Валицкий.

"Пахтакор": Лобанов,Мерзляков, Кримец, Ораховац, Хошимов, Исматуллаев (Пардаев, 52), Махарадзе, Козак (Сохибов, 72), Андреев, Каримов (Искандеров, 39), Сергеев.

"Алмалык": Хонимкулов, Сахоб Джураев, Гоголь, Кашкавал, Иномов, Куттибаев, Омонов, Саломов, Пиримов (Исроилов, 80), Мурзоев (Урунов, 88), Йованович.

Голы: Пиримов, 36 - 0:1. Сергеев, 88  1:1.
Предупреждения: Исматуллаев, 46. Сергеев, 64. Искандеров, 72. Исроилов, 82. Ораховац, 90+2.

Во втором матче дня ФК «Металлург» встречался с «Локомотивом».

Игра команд показала, что чемпионат только начинается. Один из фаворитов всего чемпионата не смог найти путь к воротам Султонова.