4-тур учрашувларидан бошлаб қайта тикланган Coca Cola Суперлиганинг яна 6 тур учрашувлари муваффақиятли ўтказилди.
10-тур арафасида эса жамоаларда касалланиш ҳолатлари пайдо бўла бошлади. Шундан келиб чиқиб, ЎзПФЛ июль ойининг сўнгги ўн кунлигига режа қилинган 10-11 тур учрашувларини қолдиришга мажбур бўлди.
Куз фаслининг ҳар бир ойида ЎзПФЛ 10 кундан муддатни миллий терма жамоага беришига тўғри келади. Демак, умумий яна 30 кун давомида миллий чемпионат ўйинларини ўтказишнинг иложи бўлмайди. Шундан келиб чиқиб, ЎзПФЛ вақтдан ютказмаслик учун Суперлиганинг I даврасини марказлаштирилган ҳолда якунлашга қарор қилди. Режага кўра, 3 августдан бошлаб Суперлига қайта тикланади ҳамда 15 август куни I давра ўз якунига етади. Якшанбадан ташқари ҳар куни футбол учрашувлари ўтказилади. Якшанба кунларида эса клублар умумий текширувдан ўтказилади.
Бунда ҳар бир клуб ўзи истиқомат қиладиган объектдан фақатгина машғулот ва ўйин майдонларига ўз автобусида сафар этади. Клублар қароргоҳи талаб этилган кунларда мунтазам дезинфекция қилинади. Ҳар бир клуб жой олган объект назоратда бўлиб, делегация олдига бегона кишилар қўйилмайди. Икки ҳафта давомида футболчилар ҳам бошқа юмуш билан ташқарига чиқарилмайди.
Шунингдек, ЎзПФЛ ЎФА ёрдамида ҳакамлар бригадаларини ҳам алоҳида объектда бўлишларини таъминлайди. Улар ҳам карантин қоидаларига тўла амал қилиши таъминланади. 15 августга қадар мамлакатдаги вазият яхшиланса, Ўзбекистон Coca Cola кубоги учрашувларидан бошлаб уй-сафар тизимига қайтилади. Бу қарор ҳолатнинг қандай кечишидан келиб чиқиб, қайта муҳокама қилинади.
Марказлашган мусобақада кунига 3 тадан ортиқ учрашув ўтказилмайди. Бу ҳолат нафақат трансляция ҳуқуқига эгалик қилувчи Спорт-ТВ учун, балки бошқа ОАВ учун ҳам қулайлик яратади. Қуйида учрашувлар тақвими билан танишиш имконияти бор. Қайси учрашувнинг қайси майдонда ўтиши масаласига ЎзПФЛ келаётган ҳафта аниқлик киритади.